Techniky „rané" estetické kosmetologie pro boj proti stárnutí pokožky obličeje

vyblednutí mladistvé pleti

Kdo z nás alespoň jednou nesnil o tom, že vynalezne „elixír mládí"? Koneckonců, i ta nejpozoruhodnější a nejupravenější 35letá dáma už má znatelné vrány u očí a první vrásky na čele! A bez ohledu na to, jak je povaha podpůrná, dříve nebo později přemýšlíte o tom, jak zpomalit proces stárnutí pokožky obličeje a obnovit své dřívější mládí. Přestože stárnutí lidské pokožky není nemoc, ale přirozený proces, je v našich silách postarat se o prevenci předčasného (časného) stárnutí pokožky obličeje. Zkusme přijít na to, jak, proč a kdy pleť stárne, přečtěte si o tom v našem článku.

Známky kožních změn souvisejících s věkem

Bohužel každý rok, který žijete, zanechá otisk nejen ve vaší paměti, ale i ve vaší tváři. Typické znaky zralé pleti, která potřebuje péči proti stárnutí, jsou:

  • Suchost a odlupování: v průběhu let se pokožka dehydratuje, ztenčuje a stává se „pergamenovou";
  • Vrásky: nejprve povrchní a sotva znatelné, poté výraznější mimika a nejnepříjemnější hluboké;
  • Snížená pevnost a elasticita: rysy obličeje vypadají špičatě nebo povisle;
  • Tupost: i při správné péči ztrácí obličej v průběhu let svou svěžest a vypadá unaveně;
  • Tmavé skvrny, jejíž vzhled je posledním „probuzením", že je naléhavě nutné myslet na boj proti rychlému stárnutí pleti.

První známky stárnutí pokožky obličeje se neobjevují ve věku 30-35 let, jak si většina lidí myslí. Povrchové vrásky u očí a na čele se začínají tvořit ve věku 17-20 let a celý jejich vývojový cyklus trvá až 7-10 let!

Změny na kůži se stárnutím

Vnější známky změn souvisejících s věkem jsou způsobeny přirozenými vnitřními procesy. Postupem času v kůži:

  • obsah vlhkosti klesá, což vede ke snížení elasticity;
  • méně se tvoří kolagenová a elastinová vlákna, která tvoří elastický kožní „rámeček" a zabraňují prohlubování vrásek;
  • obnova povrchových vrstev se zhoršuje, což způsobuje zmatnění pleti a zdánlivě rozšířené póry;
  • dochází k „seskupování" pigmentových buněk (melanocytů), což vede k poruchám pigmentace.

Čtyři typy stárnutí pokožky obličeje

Je obrovskou chybou předpokládat, že stárnoucí pleť vypadá vždy stejně! Dermatologové a kosmetologové rozlišují čtyři hlavní typy stárnoucí pleti:

  • Unavený: s otokem, pastovitostí, výraznou nosoretní rýhou a pokleslými koutky úst;
  • Vrásčitý: se zvýšenou suchostí, „vráčíma nohama", vrásčitými víčky, „vlnitým" horním rtem a bradou;
  • Deformovaný: s vyhlazeným nebo „oteklým" oválným obličejem, dvojitou bradou, „buldočími" tvářemi, přebytečným tukem v oblasti očních víček;
  • Kombinované stárnutí: s přibližně stejnou závažností projevů tří předchozích typů.

I když se tyto příznaky konečně objevují až po 35-40 letech, při zohlednění určitých kritérií můžeme předpokládat, jaký typ stárnutí bude následovat. U žen se suchou pletí se tak častěji objevují výrazné vrásky a u těch s vyvinutou vrstvou podkožního tuku je důležité předem dbát na to, aby jim obličej „nepoklesl". Pokud máte smíšenou pleť, stárnutí bude pravděpodobně následovat po „unaveném" typu.

jak udržet pokožku obličeje mladistvou

Správný pitný režim, zdravá strava, dostatečný spánek, odvykání kouření a zneužívání alkoholu, procházky na čerstvém vzduchu, fyzické cvičení, odměřené životní tempo a používání kvalitní kosmetiky nepochybně zpomalí stárnutí pokožky obličeje každé ženy.

Jak účinná je kosmetika proti stárnutí?

Navzdory skutečnosti, že přední kosmetologické společnosti mají své vlastní laboratoře a dokonce i kosmetické instituty, účinnost drahých inovativních produktů proti stárnutí je bohužel značně přehnaná. Téměř všechny krémy, oleje, masky, séra a další přípravky proti stárnutí zůstávají při péči o pleť obličeje na jejím povrchu, aniž by pronikaly do hlubších vrstev, kde dochází k hlavním změnám „souvisejícím s věkem"!

Pro zralou pleť se samozřejmě hodí ochranný film s UV filtrem, který zabraňuje odpařování vlhkosti a neutralizuje negativní vlivy slunečního záření. To však nijak neovlivňuje obnovu rámu z elastických vláken! Navíc se ve většině případů ukazuje, že informace o obsahu kolagenu v krému je banální reklamní trik, protože podle britských vědců tento vysokomolekulární protein prostě není schopen proniknout přes kožní bariéru.

Včasný kontakt se specialistou v oblasti estetické kosmetologie vám zároveň umožňuje dosáhnout radikálního „omlazení" bez plastické chirurgie. A nyní vás zveme, abyste se seznámili s nejúčinnějšími postupy „včasného" zotavení.

Metoda číslo 1. Hydratační

Indikace: Unavená pleť a kombinované stárnutí, i když jako doplňková metoda je hydratace účinná i na vrásky.

Nejlepší profesionální řešení: Biorevitalizace s kyselinou hyaluronovou.

Aplikační bod: Hluboké vrstvy kůže. Vzhledem k tomu, že obsah kyseliny hyaluronové se stárnutím klesá, její vstřikování umožňuje nasytit pokožku vlhkostí a stimulovat produkci vlastní kyseliny hyaluronové, kolagenových vláken a elastinu.

Výsledek: Obličej vypadá pevnější a svěžejší, jeho barva je sjednocená a závažnost stařeckých skvrn je znatelně snížena.

Metoda číslo 2. Boj proti vráskám

Indikace: Vrásčitá kůže.

Profesionální řešení č. 1: Injekční obrysová plastická chirurgie.

Aplikační bod: Střední a hluboké vrstvy kůže. Speciální biokompatibilní výplně se vstřikují tenkou jehlou přímo pod záhyb (vrásku) nebo do svalu pod problémovou partií, aby se vytvořil požadovaný objem.

Výsledek: Díky dodatečnému objemu jsou vrásky vyhlazené a jsou méně nápadné.

Profesionální řešení č. 2: Frakční laser

Aplikační bod: Hluboké vrstvy kůže. Distribuované paprsky laserových paprsků pronikají do hloubky 0, 4. . . 1, 4 mm a stimulují produkci kolagenových a elastinových vláken.

Výsledek: Obnova vlastní struktury vláken snižuje závažnost středních a hlubokých vrásek a dělá ty povrchové téměř neviditelnými. Dalšími účinky frakční termolýzy jsou vymizení nebo výrazné zesvětlení stařeckých skvrn a zpevnění kontur obličeje.

Profesionální řešení č. 3: Botox nebo Dysport injekce.

Aplikační bod: Obličejové svaly. Působení botulotoxinu, hlavní složky těchto léků, vede k uvolnění obličejových svalů, a tedy k vyhlazení vrásek.

Výsledek: Snižuje počet a závažnost viditelných vrásek, zvláště když pokožka kolem očí stárne.

Metoda č. 3. Obnovení kontur obličeje

Indikace: Stárnutí s ochablou pokožkou.

Profesionální řešení: Thread lifting (zvedání nití).

Aplikační bod: Hluboké vrstvy kůže. Zavedení nejjemnějších nití poskytuje utažení a podporu problémových partií (oči, obočí, tváře, brada, krk atd. ). Další výhodou zákroku je stimulace tvorby vlastního kolagenu, díky čemuž je výsledný rám odolnější.

Výsledek: Znatelné zpřísnění propadlých oblastí, zlepšení kontur.

Metoda číslo 4. „Obnova" pokožky

Indikace: Kombinované stárnutí.

Profesionální řešení: Peeling: laserový a chemický.

Aplikační bod: Povrchové, střední a hluboké vrstvy epidermis. „Odpařování" keratinizovaného epitelu působením laserového paprsku nebo jeho odstranění pomocí organické kyseliny stimuluje růst nových buněk a obnovu kolagenových vláken.

Výsledek: Použití peelingu pro stárnoucí pleť vede ke znatelnému omlazujícímu efektu: obličej působí svěžeji a postupem času, jak se kolagenová kostra zpevňuje, vrásky se vyhlazují a kontura se zpevňuje.

Nakonec stojí za zmínku, že nejlepší způsob, jak se zbavit vrásek a zabránit dalšímu stárnutí pokožky, pro vás vybere odborník v oblasti estetické kosmetologie s ohledem na typ stárnutí a vaše individuální vlastnosti.