Omlazení pokožky kolem očí

Pokožka v oblasti očí je velmi jemná a tenká, bez tukové membrány a v malém množství jsou přítomna kolagenová vlákna odpovědná za její pružnost. Nejběžnějšími problémy jsou suchost, otoky v důsledku hromadění lymfy a tmavých kruhů v důsledku zhoršené mikrocirkulace.

Také v této oblasti se objevují první vrásky. Dalším zjevným problémem změn souvisejících s věkem je pokles horního víčka, který vizuálně přidává roky.

Zhoršení struktury pokožky se prohlubuje v důsledku oxidačních procesů z agresivních vlivů prostředí, slunečního ultrafialového záření, dehydratace.

Je nemožné vrátit čas, ale několik jednoduchých pravidel pomůže omladit pokožku kolem očí a zpomalit její stárnutí.

Sen o kráse

„Spánek krásy“ není jen výrazem, ale skutečně klíčem k prodloužení mládí. Celodenní odpočinek obnovuje přirozenou rovnováhu epidermální vrstvy a zvyšuje účinnost použité kosmetiky.

Proces regenerace buněk probíhá během noci, takže pokožka se během spánku automaticky omlazuje. Při nedostatku odpočinku se objevují známky změn souvisejících s věkem - tmavé kruhy a vaky pod očima, vrásky jsou stále výraznější.

Aplikace krému

Správná volba krému

Oční krémy proti stárnutí jsou lehké a snadno se aplikují a vstřebávají. Zpravidla neobsahují vonné látky, které mohou způsobit zvýšenou citlivost (senzibilizaci) kožních buněk.

Retinol, kyselina hyaluronová, vitamíny a rostlinné extrakty jsou obvykle klíčovými složkami produktů proti stárnutí, které zajišťují dlouhodobou hydrataci epidermální vrstvy, stimulují syntézu kolagenu a elastinu, vyhlazují vrásky, snižují otoky a zesvětlují tmavé kruhy.

Při výběru krému se musíte řídit především potřebami vaší pokožky. Pokud jste náchylní k otokům a tmavým kruhům, hledejte kromě přísad proti stárnutí také produkty s přísadami, jako je vitamin K, kofein, chrpa nebo extrakt z arniky.

Ochrana před sluncem

Kvalitní sluneční brýle chrání jemnou pokožku kolem očí, která je nejvíce náchylná k fotostárnutí. Je obzvláště důležité je používat během špičky slunečního svitu - od 10: 00 do 16: 00.

Díky této ochraně se znatelně sníží jemné linky a vrásky, pokožka netrpí suchostí a dehydratací.

Lidové prostředky

Nezanedbávejte použití lidových prostředků zaměřených na omlazení pokožky kolem očí. Takové postupy nejsou o nic méně účinné než používání drahých kosmetických prostředků.

Tonikum na oči

Vařte 2 lžičky. listový zelený čaj a 1 lžička. máta ve sklenici minerální vody. Do výsledné infuze přidejte jednu čajovou lžičku. okurkový džus a napětí. Produkt dokonale tonizuje pokožku, vyhlazuje jemné vrásky a zmírňuje únavu očí.

Lidové léky

Maska ze zakysané smetany

Pomáhá obnovit konturu očí, dodává pokožce svěžejší a odpočinutější vzhled. Přidejte 1/2 lžičky lžíce husté zakysané smetany. avokádový olej, granátové jablko nebo broskvový olej. Nechejte úplně vstřebat. Omyjte studenou vodou. Masku je vhodné nanášet dvakrát týdně.

banánová krémová maska ​​

Díky velkému množství vitamínů a zvlhčujících látek jsou banány vynikajícím přírodním, snadno dostupným lékem s výrazným účinkem proti stárnutí.

Do malého zralého banánového pyré přidejte ½ lžičky. krém nebo stejné množství medu. Dobře promíchejte, naneste na pokožku a nechte působit 15-20 minut. Procedura snižuje otoky, vyhlazuje vrásky a obnovuje pružnost pokožky.

kokosový olej

Jeden z nejlepších základových olejů pro redukci očních vrásek a zpomalení stárnutí pokožky díky vysokému obsahu antioxidantů a nasycených tuků.

Po několika dnech pravidelného používání uvidíte, jak bude vaše pokožka hladší a omlazená. Několik kapek oleje se nanáší jemnými masážními pohyby v noci.

Voda

Adekvátní příjem vody a výživa se spoustou zeleniny a ovoce pomáhají udržovat pružnost epidermální vrstvy a zabraňují tvorbě předčasných vrásek.