EFEKTIVNÍ OMÁČENÍ OBLIČEJOVÉ PLEŤE S LIDOVÝMI OPATŘENÍMI

Jak zůstat mladistvý a neztratit sebevědomý jas očí a pružnost pokožky? To jsou každodenní myšlenky každé ženy, která . . . Jaká postava je zde nejvhodnější, každý se rozhodne sám. Pro některé je 25 téměř stáří a pro někoho 50 není věk. Otázka omlazení obličeje však znepokojuje všechny stejně.

KRITÉRIA PRO VÝBĚR LIDOVÝCH NÁPRAV PRO OBNOVENÍ TVÁŘE

Trh oplývá produkty péče o pleť. Jedná se o gely, masky, krémy různých směrů: zvlhčující, vyživující, bělící, zvyšující pevnost a pružnost. Vysoce kvalitní kosmetika je ale drahá a pro většinu žen nemůže být cenově dostupná. A ten, který je cenově dostupný, není tak efektivní, jak bychom si přáli.

Výrobky na omlazení pokožky obličeje

Totéž lze říci o salonních procedurách: biorevitalizace, laserový a chemický peeling, mikroproudová terapie. Jejich cena není přemrštěná, ale stále vysoká. A chcete vypadat mladě a musíte. Na pomoc přichází staletá praxe používání receptů tradiční medicíny a takzvaných babiček.

Lidové léky na omlazení pokožky obličeje jsou spolehlivými pomocníky žen. Ony (produkty) mají oproti „tovární“ kosmetice několik nepochybných výhod:

 • Všechny složky jsou dostupné a levné.
 • Omlazující prostředek můžete vyrobit vlastními rukama.
 • Neobsahují příchutě a mnoho stopových prvků pochybné užitečnosti.
 • Zaručeně pomohou.

Omlazení tváře lidovými prostředky je správná volba. Zbývá přijít na to, co, kdy a kolikrát denně. Ve skutečnosti volba produktu omlazujícího pokožku není vtipná otázka. Je třeba vzít v úvahu následující faktory:

 • Věk.
 • Typ pleti.
 • Její stav.
 • Možnost alergických reakcí na určité složky.
 • Potřeba bělení nebo odstraňování stařeckých skvrn.
 • Hloubka a umístění vrásek.

Omlazení obličeje lidovými prostředky je možné při správné volbě a systematickém používání.

Ale toto je jednoduchá věda a naše cílevědomé a inteligentní moderní ženy to dokážou zvládnout.

CO BY MĚLO BÝT ZAHRNUTO DO SLOŽENÍ EFEKTIVNÍ LIDOVÉ KOSMETIKY

Pouze tento přístup pomůže radikálně vyřešit problém omlazení pokožky: současně ji nasytit užitečnými látkami zvenčí (ve formě masek a krémů) a zevnitř (pomocí vyvážené stravy). V tomto případě se záře a pevnost pokožky po dlouhou dobu vrátí mnohem rychleji.

Pleťové masky a správná výživa

Lze dojít k závěru, že lidové léky na omlazení by měly vyřešit dva problémy:

 • Aktivuje částečně ztracenou schopnost pokožky regenerovat se.
 • Vyživujte pokožku uvnitř i vně.

Můžete si vybrat recepty, které obsahují níže uvedené ingredience. Doporučují je kosmetologové.

 1. Semena amarantu. Lidstvo již dlouho zná vlastnosti této rostliny proti stárnutí. Každý, kdo se zajímá o to, jak účinně omladit obličej lidovými prostředky, ví o jeho výhodách. Složení kosmetického přípravku by mělo zahrnovat odvar nebo výtažky ze semen této květiny.
 2. Rakytník řešetlákový. Každý ví o zázračnosti této rostliny. Pokud je rakytník součástí receptu lidového léku, lze jej bezpečně použít k obnovení pružnosti pokožky a odstranění vrásek. Hlavní účinnou látkou takové kosmetiky je kvercetin.
 3. Všechny léky, které obsahují chlorofyl. Zvyšuje metabolismus dusíku v kožních buňkách a urychluje regenerační procesy. Proto jsou rostliny používané pro kosmetické účely tak užitečné.
 4. Mořské plody. Nejužitečnější jsou humři a ryby z rodiny lososů. Tyto potraviny obsahují astaxanthin, přírodní antioxidant. Vědci pracující pro kosmetický průmysl jej nazývají „králem potravin proti stárnutí“.
 5. Acai Berry. Zaujímají vedoucí pozici v seznamu agentů, kteří omlazují tělo zevnitř.
 6. Domácí červené víno bez konzervantů nebo suché víno zakoupené v obchodě. Obsahuje resveratrol, který aktivuje ochranné funkce těla a metabolické procesy.
 7. Zelený čaj založený na nejužitečnějších bylinách pro konkrétní osobu. Při výběru ingrediencí musíte vzít v úvahu váš zdravotní stav.
 8. Je velmi vhodné poradit se s kompetentním bylinkářem. Dnes nejsou problémy s přijímáním doporučení na dálku. Zbývá najít odborníka. Ale i tento problém řešíme.
 9. Všechny potraviny obsahující lykopen. Nachází se v červené zelenině a ovoci. Tyto potraviny jsou dobré nejen pro jídlo. Mohou být použity k výrobě masek a jiných produktů péče o pleť. Nejvyšší koncentrace této látky je v melounech a rajčatech.
Rakytník řešetlákový

Užitečnost a nepostradatelnost vitamínů „C“ a „E“ byla prokázána již dlouho. Mohou být přidávány do připravených kosmetických přípravků v dávkách uvedených v receptu.

Ale jen málo lidí ví, že selen má podobné vlastnosti.

Proto, pokud je tento stopový prvek přítomen v přísadách, prospěje to pouze pokožce obličeje.

PŘÍPRAVKY NA LÉKÁRNY PRO DOMÁCÍ KOSMETOLOGII

Dnes existuje mnoho informací o drahé kosmetice. Bezpochyby plní svou funkci na 100%: omlazují, obnovují, čistí. Většina z těchto přípravků obsahuje přísady, které lze získat pouze chemicky.

Kosmetický a farmaceutický průmysl jsou si podobné v jedné věci: pracují na řešení stejných problémů pomoci lidskému tělu.Již dlouho byly nalezeny látky, které pomáhají zlepšovat výživu buněk a zajišťují rychlý průnik dalších specializovaných látek do nich.

Takže všechny tyto užitečné složky jsou obsaženy v levných farmaceutických přípravcích, které jsou v prodeji. To znamená, že člověku neubližují, ale přinášejí nepochybné výhody.

Dnes mnoho žen věnovalo pozornost různým gelům a mastím, injekčním roztokům, které mohou poskytnout významnou pomoc při urychlení procesu omlazení. Tuto kosmetiku „lékárny“ lze oprávněně nazvat „lidovou“.

PŘÍPRAVKY NA LÉKÁRY PRO OMÁČENÍ OBLIČEJOVÉ KŮŽE

Injekční ampule s aloe vera

Tento přípravek má výrazně vyšší aktivitu než doporučená šťáva z listů živé rostliny.

Takto připravený extrakt je mnohem účinnější při omlazení pokožky obličeje.

Vlastnosti extraktu:

 • Omlazuje.
 • Odstraňuje suchou pokožku.
 • Uklidňuje a léčí zanícené.
 • Posiluje regenerační procesy.
 • Vyrovnává pleť.

Kontraindikací k použití je alergická reakce na šťávu z aloe.Můžete zkontrolovat, jak lék funguje, a to tak, že si kapku extraktu aplikujete na zápěstí nebo do oblasti loktů. Pokud po dni nejsou žádné viditelné známky podráždění, lze jej použít jako kosmetický přípravek.

Jak používat Aloe Vera

 1. Otevřete ampulku, mezi dlaněmi naneste malé množství tekutiny a naneste na obličej, krk a dekolt.
 2. Extrakt lze přidat do jakékoli masky připravené v souladu s lidovými recepty na omlazení obličeje. Předpoklad: všechny složky kompozice musí být přírodní. Je lepší, když se jedná o masky na bázi medu nebo fermentovaných mléčných výrobků.
 3. Naneste malé množství tekutiny kolem očí a nechte zaschnout. Skvělý způsob zvlhčení těchto oblastí obličeje náročných na vlhkost.
 4. Extrakt lze přidat do jakéhokoli denního nebo nočního krému ke stimulaci regeneračních procesů.
 5. Extrakt z aloe můžete bezpečně přidat do šamponů, masek a balzámů na vlasy. To vše je dobré pouze pro pokožku hlavy a vlasové folikuly.

Tipy k používání farmaceutických výrobků pro kosmetické účely

 1. Připravte si masky a pleťové vody, nejlépe minerální vodou. To je zvláště důležité pro ty, kteří mají mastnou, lesklou pleť a široké póry.
 2. Mastnou pleť můžete pudrovat dětským pudrem. Dezinfikuje a současně odstraňuje lesk.
 3. Zinková pasta. Má vysoušecí účinek a je vhodný pro všechny druhy vyrážek. Aplikuje se bodově.

OBLIČEJOVÉ MASKY PROTI STÁRNUTÍ

Lidové léky na omlazení obličeje se vždy připravují z přírodních produktů. Již dlouho se ukázalo, že pro tyto účely jsou užitečné potravinářské výrobky, jako je med, zakysaná smetana, smetana, bobule (zejména červené), jablka a okurky.

Zvedací maska ​​

Chcete-li připravit tento jednoduchý, ale účinný lék, postupujte takto:

 • Pár plátků červených jablek.
 • Lžíce medu.
 • Lžička olivového oleje.
Zvedací maska

Aby nedošlo k nepohodlí při aplikaci masky, je olej předehřát na teplotu mírně nad pokojovou teplotu. Nastrouhejte jablko nebo ho rozemlejte v mixéru. Smíchejte komponenty a naneste na obličej.

Pak postupujte následovně:

 • Lehněte si na pohovku.
 • Uvolněte obličejové svaly.
 • Zůstaňte v této poloze po dobu 15–20 minut.
 • Smyjte masku.

Nouzové opatření pro omlazení obličeje

Tento lidový lék se používá v případech, kdy pokožka nebyla po dlouhou dobu řádně ošetřována. Z tohoto nebo jiných důvodů je v žalostném stavu. Maska pomůže rychle vyhladit jemné vrásky, utáhnout ovál a zvýšit tón pleti. K vaření budete potřebovat:

 • 2 čajové lžičky rostlinného oleje (optimálně olivový olej);
 • 1 čajová lžička suchého hořčičného prášku;
 • 1 čajová lžička vařené (nejlépe minerální) vody.

Ingredience jsou důkladně promíchány a výsledná kaše je nanesena na obličej. Po 15 minutách omyjte teplou vodou.

Účinná maska ​​na hluboké vrásky

Lidové léky na omlazení pokožky obličeje po 45 letech by se měly skládat ze speciálních složek, které mohou působit na hluboké vrásky, napínat ovál a vyrovnávat nasolabials. Pro takovou masku budete potřebovat:

 • 1 čajová lžička medu;
 • 2 lžíce jedlé sody
 • 1/3 ampule vitaminu E;
 • lžička mleté ​​skořice;
 • 4 čajové lžičky mléka nebo tekuté smetany.

Pomůže to pečlivěji přesunout všechny přísady uvedené v receptu. Poté očistěte pokožku jakýmkoli krémem. Je velmi žádoucí, aby to byla okurka.

Naneste masku v rovnoměrné tenké vrstvě a lehněte si do „odpočinku“.

V tuto chvíli se snaží nemyslet na nic, což pomůže uvolnit svaly na obličeji a maska ​​- proniknout do vrásek.

Byli na této pozici alespoň 20 minut. Optimálně 25-30 minut.

Přibližně uprostřed zadaného časového období určitě pocítíte „práci“ masky: pokožka se začne napínat a tím vyhlazovat. Kompozice aplikovaná na obličej se omyje teplou vodou.

Maska na omlazení kvasinek

K přípravě tohoto kosmetického přípravku nepotřebujete suché, ale „živé“ droždí. Prodávají se téměř ve všech obchodech s potravinami. Proces vaření:

 • 50 g droždí se zředí trochou vody.
 • Přidejte lžíci žitné mouky.
 • Zamíchejte a nechte jeden den.

Tato maska ​​by měla být aplikována na obličej ve silné vrstvě. Složení můžete zakrýt krk a dekolt. Nechte to 20 minut. Poté opláchněte. Tento domácí omlazovač vám zaručeně pomůže vypadat dobře před událostí a rychle napne a zpevní pokožku.

Je důležité si uvědomit, že stabilního účinku proti stárnutí lze dosáhnout pouze systematickým uplatňováním postupů péče.

Lidová kosmetologie nabízí mnoho receptů, takže nebude chybět výběr.