Vlastnosti frakčního RF omlazení

Přípravky po akné, stařecké skvrny, strie a pavoučí žíly - tyto projevy věku kazí náladu mnoha žen. Laserové omlazení vám pomůže stát se mladšími a atraktivnějšími, zmírnit mnoho dermatologických problémů. Jak bezpečný, bolestivý a efektivní je takový postup. Jaké výsledky můžete očekávat?

Laserové omlazení

Popis a funkce

Frakce - co to je? Jedná se o laserový paprsek rozdělený na několik paprsků. Pod jeho vlivem se v těle aktivují regenerační procesy, objevují se nová kolagenová a elastinová vlákna. Struktura epidermis se zlepšuje, mrtvé buňky úplně zmizí. První vrásky na pokožce kolem očí se začínají objevovat ve věku 30 let a ve věku 40 let se změny související s věkem poměrně silně odrážejí na obličeji. Laser pomáhá eliminovat nepříjemné projevy věku - horní vrstva epidermis, která ztratila svoji pružnost, je zcela odstraněna.

Recenze postupu částečného omlazení jsou docela kontroverzní. Některé ženy ji považují za skutečnou záchranu od stáří. Jiní zaznamenávají pouze vysoké náklady, bolestivost a úplnou absenci účinku proti stárnutí.

Výhody laserového omlazení obličeje:

 1. laser působí přesně, ovlivňuje pouze poškozené oblasti, jeho účinek se nevztahuje na okolní tkáně;
 2. pod vlivem vysokých teplot neživotaschopné buňky úplně zmizí, vrásky různých hloubek se vyhladí;
 3. postup lze provádět na citlivých částech obličeje a těla - dekoltu, pokožce kolem očí a rtů;
 4. S pomocí nejnovější generace produktů pro omlazení obličeje lze odstranit dvojitou bradu bez operace.

Metoda částečného omlazení obličeje pomocí RF zajišťuje penetraci laseru do hlubokých vrstev epidermis - ohřev bodu vám umožňuje účinně odstranit patologické změny na obličeji a těle. Mezi nevýhody patří vysoké náklady na omlazení obličeje, bolestivost a dlouhé období zotavení.

Popis postupu

Recenze často hovoří o znatelném výsledku po jednom sezení, ale lékaři doporučují opakovat to po 3–6 měsících. Nejprve lékař provede důkladné odstranění make-upu, po 20 minutách ošetřuje pokožku anestetikem. Podle recenzí mnozí cítí jen mírné brnění, jiní si stěžují na nesnesitelnou bolest. Doba trvání procedury je asi hodinu, vše závisí na velikosti ošetřované oblasti.

Přehled typů frakční fototermolýzy:

 1. Ablativní - účinek se projevuje pouze na horních vrstvách pokožky, díky vysokým teplotám se jednoduše odpařují. Po této metodě omlazení obličeje se okamžitě projeví liftingový efekt, vhodný k eliminaci změn souvisejících s věkem na počáteční úrovni.
 2. Neablativní - laser proniká do spodních vrstev, aniž by ovlivňoval horní buňky epidermis. Pomáhá řešit globální problémy, když je proces stárnutí pokožky nevratný. Umožňuje vám vytvořit novou membránovou základnu, pokožka omlazuje zevnitř.
 3. Maximální efekt lze dosáhnout rozumnou kombinací obou metod.

O další populární metodě omlazení si přečtěte článek Frakční mikroneedle mezoterapie - přehled postupu.

Vlastnosti péče o pleť po omlazení laserem

Laserové omlazení obličeje je bolestivý zákrok bez ohledu na prah citlivosti a typ anestézie. Pokožka vyžaduje zvláštní péči po dobu 2-3 týdnů, vystavení slunečnímu záření je kategoricky kontraindikováno.

Fotografie před a po zvedání

Ihned po částečném omlazení laserem jsou ošetřené oblasti velmi bolestivé, gely a masti zmírňující bolest jsou málo užitečné. Po několika hodinách dojde k silnému otoku, zvláště pokud byl zákrok proveden na kůži kolem očí a nosu a horních víček. Největší počet otoků je pozorován za den, někdy se obličej změní na téměř kouli. Chcete-li mírně snížit projev nepříjemných příznaků, měli byste ze stravy vyloučit slaná jídla, pít diuretické čaje. V další fázi začíná vyčnívat spousta jejichor, objevují se krusty, které zabraňují pronikání mikrobů do ran.

Je přísně zakázáno loupat a dotýkat se krust. Jinak mohou začít silné zánětlivé procesy, na nové kůži se tvoří jizvy.

Obnova začíná za 6-7 dní. Kůry měknou, otoky mizí. Po dalších 28-30 dní bude mít pokožka jasně růžový odstín, musíte používat silné krémy na opalování.

Jak eliminovat účinky frakčního laserového omlazení:

 • silná bolest - naneste na pokožku silnou vrstvu dexpanthenolu;
 • dlouhé období zotavení - je nutné brát vitamíny, nechodit ven, neustále užívat regenerační léky;
 • vaskulární síť zůstává - vzniká kvůli hlubokému pronikání laseru, je nemožné defekt odstranit, postupem času bude méně nápadný.

U žen se slunečními alergiemi nebo vegetativně-vaskulární dystonií se po částečném omlazení mohou na tváři objevit různé vyrážky.

Výsledek

Během období zotavení si můžete obličej umýt pouze převařenou nebo ozonizovanou vodou, peelingy jsou kontraindikovány.

Indikace a kontraindikace

Laserové omlazení pleti vám umožní zbavit se akné, stařeckých skvrn, napnout víčka, odstranit jemné vrásky kolem úst a očí. Podle některých žen není pro hluboké záhyby obličeje příliš efektivní.

Laserové omlazení obličeje je složitý a bolestivý zákrok s mnoha vážnými omezeními. Hlavní kontraindikace:

 • nádory různého původu;
 • exacerbace srdečních a cévních onemocnění;
 • špatná srážlivost krve;
 • virové nachlazení doprovázené horečkou;
 • jakákoli patologie infekční etiologie.

Mezi další kontraindikace patří těhotenství a kojení, diabetes mellitus, opar a další vyrážky na obličeji, duševní poruchy. Je zakázáno omlazovat obličej laserem s vysokým a nízkým krevním tlakem, vegetativní-vaskulární dystonií.

Důležité! Fraxel by neměl být podáván osobám mladším 17 let a více než 60 let.

Recenze

Fotografie před a po laserové expozici pokožky jsou působivé - lidé vypadají o 10–15 let mladší. Je však třeba mít na paměti, že realita se může mírně lišit.

„Ve věku 35 let jsem vyvinul hluboký nasolabiální záhyb a rozhodl jsem se opravit vadu pomocí frakčního laserového omlazení. Problém zmizel, ale po 10 měsících nebylo po účinku proti stárnutí ani stopy. Cena zákroku je vysoká, pocity jsou velmi nepříjemné - chtěl bych delší výsledek “.

„Je mi 40 let, moje pokožka je náchylná k časnému stárnutí, takže vypadám starší než moje roky. Četl jsem nadšené recenze těch, kteří provedli frakční fototermolýzu - rozhodl jsem se riskovat. Provedl jsem zákrok na nasolabiálních záhybech a víčkách - byl to velmi bolestivý, anestezie moc nepomohla. Během období zotavení se velmi vysrážely krusty, neustálé svědění a loupání. Uplynulo šest měsíců, líbí se mi efekt, ale brzy to musím udělat znovu, ale prostě se na to nemohu psychicky připravit. “

„Jako teenager jsem měl silné akné, které po sobě zanechalo spoustu ošklivých jizev. Četl jsem recenze o omlazení pokožky obličeje laserem, šel jsem na kliniku. Dojmy jsou strašné - bolí to a voní spálené. První den jsem jen běžel po bytě od strašné bolesti. Jizvy se staly méně nápadnými, ale k úplnému zbavení se jich bude zapotřebí 5-6 procedur. “

„Před 3 týdny jsem podstoupil plastickou operaci a oční víčko, kůže se stále vzpamatovává, hodně svědí, nemůžete znovu jít ven. Během samotného postupu byla bolest tolerovatelná, jako při tetování, ale poté jsem dostal hrozný opar. Navíc věkové skvrny a vrásky úplně nezmizely. Věřím, že existují lepší metody. “

„Ve věku 45 let jsem si vyrobil dárek pro sebe - rozhodl jsem se odstranit padající víčka a nasolabiální záhyby laserem. Trvalo mi 3 procedury, které byly prováděny v intervalu 2 týdnů. Uplynuly 3 měsíce, období zotavení bylo obtížné, ale teď se rád dívám na sebe do zrcadla. Za 3 měsíce to udělám znovu. “

„Facelift jsem provedl dvakrát, ve věku 30 let, znovu po 3 letech. Pleť se stala pružnější, svěží, póry se zmenšily, jemné vrásky zmizely. Jedno sezení však nestačí a kurz je drahý. Existuje účinek, ale zdaleka nejde o to, co se zobrazuje v reklamách. ““