Co je laserové omlazení obličeje: výhody a nevýhody postupu

V moderní kosmetologii se laser používá k odstranění mnoha kožních problémů. Populární je zejména laserové omlazení obličeje - postup, pomocí kterého můžete zvýšit pružnost a hladkost pokožky, eliminovat jemné a hluboké vrásky a utáhnout ovál obličeje. Po absolvování kurzu budete vypadat o několik let mladší.

Laserové omlazení obličeje

Co je laserové omlazení?

Laserové omlazení je nechirurgické obnovení mládí pokožky v co nejkratším čase. Procedura se provádí pomocí laserových paprsků různé síly, celý kurz se skládá z 3-5 sezení s přestávkou za měsíc. Účinnost techniky je tak vysoká, že po prvním pokusu bude patrný pozitivní výsledek.

Procedura laserového omlazení má kumulativní účinek, protože po prvním ošetření ve vnitřních vrstvách pokožky se aktivují přirozené procesy produkce elastinu a kolagenu, které jsou odpovědné za hladkost a pružnost pokožky.S každou další relací se pokožka omlazuje, maximální účinek lze pozorovat šest měsíců po zahájení procedury.

Různé kliniky provádějí různé kurzy omlazení laserem; standardně bude trvat 5 sezení na dokončení procedury s intervalem jednoho měsíce. Tato metoda je šetrná k pokožce a umožňuje omlazení tváře tím nejpřirozenějším způsobem. Zrychlený kurz se skládá z 5 sezení každých 5 dní, takové expresní omlazení je vysoce účinné, protože vám umožní obnovit svěžest a krásu obličeje za pouhý měsíc, ale účinek z něj nebude trvat tak dlouho, jen asi 1-2 roky.

Laserové omlazení obličeje poskytuje následující výsledky:

 • výrazně redukuje hluboké vrásky a téměř úplně eliminuje jemné linie výrazu;
 • vyhlazuje strie a staré jizvy;
 • stahuje póry a omezuje žebrování pokožky;
 • vyrovnává pleť a odstraňuje pigmentaci;
 • obnovuje horní vrstvu epidermis, odstraňuje drsnou a zatuchlou pokožku;
 • odstraňuje vaky a tmavé kruhy pod očima;
 • posiluje strukturu pokožky, nasycuje ji silou a energií;
 • zlepšuje krevní oběh, normalizuje metabolické procesy;
 • předchází akné a akné.

Toto není celý seznam pozitivních vlastností laserového omlazení. Pomocí této metody se můžete zbavit téměř všech nedokonalostí pokožky v krátké době a bez rizika pro zdraví. Hlavní věcí je vybrat zkušeného odborníka, pro kterého se doporučuje provádět tyto postupy výhradně na specializovaných klinikách.

Jak se provádí omlazení laserem

Jak probíhá omlazení laserem?

Bezprostředně před zahájením procedury je nutné důkladně očistit obličej, k čemuž se používají jemné peelingy a exfoliační prostředky. Laserové ošetření se provádí výhradně na čistou pokožku.

V závislosti na požadovaném konečném výsledku mohou být obě jednotlivé oblasti obličeje i celý povrch pokožky ošetřeny laserem. Nejlepším řešením je provést omlazení nejen na obličeji, ale také na krku a dekoltu.

Laserový paprsek proniká hluboko do pokožky a zahřívá její vnitřní vrstvy, čímž aktivně redukuje stará kolagenová vlákna, což automaticky spouští produkci nových. Laserové omlazení obličeje se provádí v impulsech o délce 0, 2 až 0, 5 ms, což je naprosto bezpečné a nemá žádné riziko pro lidské zdraví.

Výsledkem laserové expozice pokožce jsou nově vytvořená ohniska zotavení - oddělené oblasti obličeje, kde probíhá aktivní proces produkce přirozeného elastinu. Velkým plusem je skutečnost, že vnější vrstva kůže má neporušené mikroskopické oblasti, díky čemuž je proces obnovy téměř neviditelný zvnějšku, to znamená, že mezi obnovenou kůží nejsou žádné přechodové body, nejsou zde žádné otoky a hrbolky.

Po ukončení procesu je tvář ošetřena speciálním změkčovacím roztokem, nedoporučuje se používat dekorativní kosmetiku několik hodin a zůstat dlouho na slunci. Jinak neexistují žádné kontraindikace, ačkoli většina odborníků doporučuje, aby první dny po zasedání nenavštěvovali pláž a solárium a nevystavovali obličej silnému praskání a kontaktu se solí nebo chlorovanou vodou.

Laserové procedury v kosmetologii mají mnoho výhod

Klady a zápory laserového omlazení pleti

Jelikož je laserové ošetření považováno za jedno z nejúčinnějších pro omlazení, jeho popularita roste každým dnem. Tato metoda má mnoho výhod:

 • dlouhodobý účinek - výsledek po úplném průběhu procedur trvá 5-7 let;
 • bezpečnost - protože se neprovádí žádný chirurgický zákrok, nehrozí riziko infekce a zánětu kůže;
 • neexistuje žádná doba na zotavení - na rozdíl od chirurgického zákroku nejsou po vystavení laseru žádné jizvy nebo řezy;
 • žádné vedlejší účinky;
 • lze kombinovat s jinými kosmetologickými sezeními;
 • trvá trochu času - relace trvá od půl hodiny do hodiny;
 • nevyžaduje ošetření v nemocnici.

Spolu s takovými nepopiratelnými výhodami má laserové omlazení některé nevýhody. Tyto relace se nedoporučují:

 • děti a těhotné ženy;
 • pacienti trpící kožními chorobami;
 • osoby se zvýšenou citlivostí pokožky;
 • trpí chronickými těžkými onemocněními.

Rovněž je třeba poznamenat vysoké náklady na procedury, a proto si to nemohou dovolit všechny kategorie populace. Je pravda, že cena za omlazení laserem je zcela v souladu s efektivitou zákroku a chirurgický facelift vás bude stát mnohem víc.