Lidové léky na vrásky

Žena se snaží vypadat přitažlivě v každém věku. Pokožka na obličeji ale časem ztrácí pevnost a pružnost, mění se její barva. Kvůli snížení tonusu obličejových svalů se objevují záhyby a vrásky. Jak se vypořádat s vráskami, které se již objevily? Jak omladit pokožku obličeje? Lidové léky na vrásky přicházejí na záchranu.

žena se dívá do zrcadla po omlazení pleti lidovými prostředky

Příčiny vrásek

První vrásky se mohou objevit již ve 20 letech. Jsou to mimické vrásky, které se začnou objevovat, když nakrčíme nos, zvedneme obočí a uděláme grimasy při mluvení a smíchu. Vyskytují se na hřbetu nosu a na čele a také se tvoří na obou stranách nosu. Mimické vrásky jsou horizontální a vertikální.

Po 35 letech se začnou objevovat vrásky kolem očí, tzv. „vráňky". Vyskytují se dříve u žen, které často šilhají. Ve stejném období se mohou objevit záhyby, které jdou od křídel nosu ke koutkům úst, takové záhyby na obličeji se nazývají "rictus".

Předčasné vrásky se tvoří při nesprávném životním stylu: nedostatek spánku, závislost na alkoholu, kouření, nízká fyzická aktivita. Vrásky se často objevují při prudkém úbytku hmotnosti nebo naopak při rychlém nárůstu hmotnosti.

Chcete-li znatelně vyhladit vrásky, které se již vytvořily, a zabránit vzniku nových defektů na obličeji, můžete použít lidové prostředky: masky a krémy. Jsou vyrobeny z jednoduchých surovin, které se najdou v každé domácnosti.

Masky proti vráskám

 • Maska chleba. Tento lék pomáhá redukovat vrásky kolem očí. Bílou strouhanku namočíme do rozehřátého olivového oleje. Výslednou chlebovou kaši naneste na pokožku kolem očí po dobu 20 minut.
 • Výživná maska. Smíchejte žloutek z jednoho vejce, ½ lžičky medu a 1 lžičku drcených ovesných vloček nebo ovesných vloček. Med se předem roztaví na tekutou konzistenci. Pokud je směs hustá, přidejte do ní teplé mléko. Udržujte na obličeji po dobu 15 minut.
 • Hydratační maska. Tento nástroj dobře zvlhčuje pokožku, dělá ji pružnější a hladší. Na vaření potřebujete 1 žloutek a 1 lžičku husté zakysané smetany, teplé mléko, olivový olej a rozpuštěný med. Všechny ingredience důkladně promíchejte a naneste směs na obličej po dobu 20 minut.
 • Vyhlazující maska. Tato maska je účinná na ochablou pleť. Rozdrťte čerstvou mrkev v mixéru. Vezměte 1 polévkovou lžíci vzniklého mrkvového pyré, přidejte 1 polévkovou lžíci bramborového škrobu a 4 polévkové lžíce kyselého mléka nebo kyselého mléka. Všechny ingredience dobře promíchejte a naneste kompozici na pokožku obličeje a krku po dobu 20 minut.
 • Vitamínová meruňková maska. Dužinu zralé meruňky rozmačkejte vidličkou. Smíchejte 1 polévkovou lžíci vzniklého pyré s 1 lžičkou husté zakysané smetany nebo tvarohu. Aplikujte masku na 25-30 minut.
 • Maska z pivovarských kvasnic dobře vyhlazuje vrásky a zlepšuje elasticitu dermis. Budete potřebovat 1 polévkovou lžíci pivovarských kvasnic a trochu mléka. Pokud máte mastný typ pleti, je lepší použít ne mléko, ale jogurt. Pivovarské kvasnice rozpustíme v malém množství mléka na konzistenci husté zakysané smetany. Masku aplikujte na 15 minut.
 • Jahodová maska. V jahodové sezóně si nezapomeňte udělat masku s touto krásnou bobule. Vezměte 6-7 zralých bobulí, rozmačkejte je vidličkou a nejlépe dřevěnou lžící nebo špachtlí. Přidejte 1 lžičku olivového oleje, tekutý med a odvar z heřmánku. Ingredience dobře promíchejte a naneste masku na obličej a krk po dobu 30 minut.
 • Bramborová maska. 1 bramboru nastrouháme nebo nasekáme v mixéru poté, co z ní odřízneme slupku. Smíchejte 2 lžíce bramborové dužiny se 2 lžícemi bílé pšeničné mouky a 2 lžičkami teplého mléka. Naneste směs na obličej po dobu 15 minut.
 • Kopřivová maska. Na masku budete potřebovat čerstvé listy mladé kopřivy. Dobře je omyjte, nasekejte v mixéru nebo nakrájejte velmi jemně nožem. Vezměte 2 polévkové lžíce výsledné kaše, přidejte 1 lžičku tekutého medu a olivového oleje. Aplikujte směs po dobu 30 minut.
 • Maska z hroznového mléka. Vymačkejte půl sklenice hroznové šťávy (lépe použijte červené hrozny). Přidejte půl sklenice teplého mléka. Namočte gázu nebo tenkou bavlněnou látku do výsledné tekutiny a položte ji na obličej po dobu 15 minut. Po masce naneste na pleť hydratační krém.
 • Mléčná ovesná maska. Vezměte 2 lžíce ovesných vloček, 5 lžic ohřátého mléka, 1 lžičku olivového oleje a žloutek. Důkladně promíchejte a naneste kompozici na obličej po dobu 30-35 minut. Po masce je vhodné pleť opláchnout bylinkovým odvarem z máty a měsíčku.
bylinky pro omlazení pleti

Krémy proti vráskám

Můžete nezávisle připravit nejen masku, ale také krém pro omlazení pokožky. Můžete si tak být jisti, že používáte přírodní kosmetiku, která neobsahuje škodlivé příchutě a konzervanty.

Máslový krém. Máslo lze použít jako noční krém, který pomůže zbavit se vrásek. Naneste změkčený olej masážními pohyby na obličej a krk, nechte přes noc.

Oční krém. Připravte si odvar z květů heřmánku a lipy. Byliny vezměte lžičku. Suchý sběr zalijte 100 ml vroucí vody a nechte vylouhovat. Po 30-40 minutách odeberte 2 lžíce vzniklého nálevu, 1 lžíci nesoleného másla a 1 lžičku ricinového oleje. Všechny ingredience rozdrťte, abyste získali homogenní směs. Výsledný krém naneste před spaním na pokožku kolem očí. Produkt lze uchovávat v chladničce nejdéle 5 dní.

Používejte lidové prostředky v boji proti vráskám, provádějte speciální cvičení pro svaly obličeje, dodržujte správnou výživu a aktivní životní styl. Vaše pokožka tak bude elastická a zdravá po velmi dlouhou dobu.