Kosmetické procedury pro omlazení obličeje

procedura omlazení pleti

V současné době kliniky nabízejí širokou škálu kosmetických procedur pro omlazení obličeje. Každý z nich má své specifické vlastnosti, výhody a nevýhody. Odborníci však identifikují řadu technik, které jsou považovány za účinnější a jsou mezi pacienty oblíbené.

Procedury v salonu zastaví proces stárnutí, nastartují mechanismy přirozené obnovy pokožky a umožní vám zůstat dlouho mladá.

Vhodný postup navrhne pouze zkušený kosmetolog, může se jednat jak o známý hardwarový postup, tak o exkluzivní techniku.

K dosažení trvalého efektu proti stárnutí v arzenálu specialistů existuje léty ověřená hardwarová kosmetologie, účinná a cenově dostupná. Vyberte si pro svou pleť tu nejlepší volbu a ona vám poděkuje!

Nejúčinnější ošetření pro omlazení obličeje

Kosmetologové identifikují řadu nejúčinnějších postupů pro omlazení obličeje, které jsou považovány za nejúčinnější a jsou určeny pro různé věkové skupiny.

Slupky

Jedná se o techniku, při které jsou odstraněny odumřelé buňky epidermis, což přispívá k aktivaci regeneračních a omlazujících procesů. Díky tomu je pokožka vyhlazená, vyrovnaná, zvyšuje se její pevnost a pružnost.

Doporučuje se začít s nápravou změn souvisejících s věkem v obličeji nechirurgickými postupy - injekce, peeling, hardwarové techniky.

Při absenci požadovaného účinku se můžete uchýlit k minimálně invazivním chirurgickým zákrokům.

Je lepší uchýlit se k provedení plnohodnotné operace k utažení obrysu obličeje pouze v obtížných případech kvůli dlouhé době zotavení.

Chemikálie

Mechanismus tohoto účinku je založen na vzniku řízené popáleniny v důsledku použití syntetizované nebo přírodní kyseliny. To pomáhá aktivovat buněčnou regeneraci, zvýšit produkci elastinových a kolagenových vláken a také zlepšit průtok krve a obohatit tkáně kyslíkem.

Boj proti změnám v obličeji souvisejícím s věkem je jednou z předních oblastí kosmetologie.

Všechny k tomu vyvinuté metody lze kombinovat do několika skupin: peelingy, hardwarové procedury (fotomlazení, biorevitalizace, ozonoterapie, radiofrekvenční lifting), injekce bioaktivních látek, masáže a myostimulace.

Paralelně s tím se čistí a stahují otevřené póry, vyrovnává se reliéf a tonus pleti a redukují se vrásky.

V závislosti na závažnosti změn souvisejících s věkem lze použít povrchový, střední nebo hluboký chemický peeling.

Keratoregulační

Je předepisován pro mastné typy pleti a je považován za povrchový zákrok. Díky složkám, které složení tvoří, se můžete zbavit problémů, jako jsou pigmentace, záněty, projevy akné, rozšířené póry, mimické a středně velké vrásky.

Základem takových peelingů je kyselina hyaluronová a salicylová, vitamínové koktejly, rostlinné extrakty, přírodní hormony, sloučeniny obsahující zinek.

Pro dosažení požadovaného účinku se doporučuje absolvovat celý kurz, který se skládá ze 7-10 procedur.

Mikrodermabraze

K odstranění odumřelé tkáně se používají diamantové krystaly příslušného brusu. To umožňuje současně provádět vakuovou masáž. Výsledkem je důkladné vyčištění pleti a aktivace intenzivních obnovovacích procesů.

V závislosti na typu pokožky lze použít jeden z 10 dostupných nástavců, každý se specifickou velikostí částic.

Jakmile je pokožka plně zahojená, jsou zaznamenány výsledky, jako je zpevnění, vyhlazení reliéfu a vyhlazení vrásek.

Hardwarové postupy

Jedná se o kosmetické manipulace, které se provádějí pomocí speciálních zařízení.

Fotoomlazení

Kůže je vystavena světelným pulzům, které pronikají do hlubokých vrstev dermis. V důsledku toho jsou spuštěny přirozené procesy produkce kolagenu, což zabraňuje a zastavuje výskyt známek změn souvisejících s věkem v budoucnu. Vrásky jsou vyhlazeny, pleť je zlepšena.

Kromě toho vám fotoomlazení umožňuje zbavit se takových nevýhod, jako je akné a výrazná kapilární síť.

Biorevitalizace

Jedná se o další typ hardwarového postupu pro omlazení obličeje kosmetičkou. K utažení se používá kyselina hyaluronová, která se dodává do dermálních vrstev pomocí injekcí nebo vystavením speciálnímu zařízení.

Nejoblíbenější jsou minimálně invazivní metody – iontoforéza, magnetoforéza, kryo- a laserová terapie a také použití kyslíku.

Ozonoterapie

Tento typ kosmetické manipulace poskytuje dermis směs kyslíku a ozonu, která se injektuje pomocí injekcí. Díky tomu dochází ke zlepšení krevního oběhu, zrychlení metabolismu na buněčné úrovni a začne se produkovat vlastní kolagen a elastin.

Po takovém zákroku dochází k posílení svalového rámce, vyhlazení vrásek, návratu pružnosti a zdravého tónu pleti.

RF zvedání

Tento postup je povolen po 25 letech. Optimální věk je však 35-55 let. Problémové oblasti jsou ovlivněny rádiovými vlnami, které pronikající vnějšími vrstvami dodávají tepelnou energii svalu a měkkým tkáním. Při zahřátí se dermální vrstvy začnou stahovat, což spouští produkci kolagenových vláken.

Díky této technice je zaznamenáno zlepšení tónu pleti, vymizení mimických vrásek a zjemnění kontur. Hlavními výhodami metody jsou její bezpečnost, bezbolestnost a absence zánětlivých procesů.

Injekce

K oblíbeným a účinným metodám kosmetického omlazení obličeje patří také injekční terapie. Může se jednat o zavedení účinných látek a vitamínových koktejlů, botulotoxinu, výplní, kmenových buněk nebo speciálních nití do vrstev pokožky.

Výsledek takových manipulací je dosažen rychle. Zákrok obecně neprovází silná bolest, nicméně při nízkém prahu bolesti nebo při citlivém typu pokožky lze použít anestezii.

LPG masáž

Kůže je ovlivňována speciálním zařízením, které provádí podtlakové pohyby. Z hlediska techniky provedení je taková manipulace podobná ruční masáži, ale účinek první bude znatelně vyšší.

Je předepsáno k odstranění vrásek, vrásek, dvojité brady, k zajištění liftingu v oblasti kolem očí a také k obnovení jasného oválu obličeje.

Pokud nezanedbáte podpůrnou terapii, pak získaný výsledek trvá šest měsíců.

Myostimulace

Metoda je založena na působení elektrického proudu, který přispívá ke svalové kontrakci. V důsledku toho se zvyšuje krevní oběh, normalizují se metabolické procesy, zvyšuje se tón pleti a eliminují se vrásky.

Pro dosažení maximálního výsledku je předepsán kurz 10-15 procedur. Pozitivní změny budou patrné po 4. sezení.

Myostimulace je indikována u žen po 45 letech. Podle určitých indicií jej však lze provést i v dřívějším věku.

Kterou z kosmetických omlazovacích procedur je lepší zvolit, to vám řekne pouze odborník. Vždy přitom zohledňuje závažnost problémů spojených s věkovými změnami, věk pacienta, vlastnosti organismu a požadovaný výsledek. Kromě toho byste při výběru techniky měli vždy vzít v úvahu její pozitivní a negativní aspekty, stejně jako přítomnost kontraindikací a vedlejších účinků. Aby se předešlo komplikacím, doporučuje se aplikovat pouze na osvědčené kliniky, kde pracují zkušení kosmetologové, a také dodržovat všechny předpisy v postprocedurálním období.