Omlazení obličeje, pleťové masky

Stav pokožky je ovlivňován mnoha faktory, včetně prostředí, stresu, nezdravé stravy, chronického nedostatku spánku a mnoha dalších. První známky stárnutí pokožky se začínají objevovat ve věku 30 let. Čím dříve se začnete starat o zdraví své pokožky, tím déle vás potěší svou mladostí a krásou.

Metody omlazení obličeje bez chirurgického zákroku, tj. v kosmetických salónech, zahrnují: mezoterapii, fotorejuvenaci, laserové omlazení obličeje, Elos - omlazení, termáž, ozonové omlazení a speciální masky. Téměř všechny metody omlazení obličeje bez operace jsou zaměřeny na obnovu kolagenových vláken. Kolagen je bílkovina, která tvoří základ všech vrstev pokožky. Je to tato základna, která udržuje pleť v tónu, umožňuje vám udržovat pružnost a mladost obličeje.

Mezoterapie je zavedení speciálních přípravků (bioaktivních látek) do pokožky obličeje. Tyto mikroinjekce pomáhají omlazovat pokožku obličeje. Tato metoda omlazení obličeje je obzvláště užitečná při obnovování kontur a eliminaci dvojité brady.

Omlazení obličeje

Fotorejuvenace. Tato moderní metoda omlazení obličeje je založena na použití intenzivních světelných pulzů. Tato metoda se ukázala jako naprosto netraumatická, bezbolestná a bez vedlejších účinků. Jedná se o nejšetrnější metodu nechirurgického omlazení obličeje, která navíc nezabere mnoho času. Fotorejuvenizační relace jsou však kontraindikovány u lidí s tmavou pokožkou, těhotných žen, s krevními chorobami, kožními a onkologickými chorobami.

Laserové omlazení obličeje. Během procedury laser ovlivňuje jak vnější vrstvy kůže, tak vnitřní. Pod působením laseru se výrazně zlepšujekrevní oběh a metabolismus. Díky tomu se obnovuje buněčné složení pokožky, což vede ke zvýšení pružnosti a lepší pleti.

Elosovo omlazení obličeje je jednou z nejmodernějších a revolučních metod. Jeho podstata spočívá v použití kombinovaných metod omlazení - světelných pulsů a vysokofrekvenčního proudu. Během procedury pacient pociťuje jen mírné brnění. Díky hlubokému pronikání impulsů do vrstev kůže se spouští obnova kolagenové vrstvy a tím i omlazení obličeje. Pomocí technologie ELOS-omlazení je možné se zbavit stařeckých skvrn, nedokonalostí pleti, akné a také eliminovat vrásky.

Thermage. Pomocí vysokofrekvenčního záření, které proniká do hlubokých vrstevkůže, teplota kožních tkání stoupá. To vede ke vzdělání a obnověelastan a kolagen a podle toho omlazení obličeje.

Metoda omlazení pokožky obličeje ozonem. Ozon stimuluje buněčný metabolismus a mikrocirkulaciv pokožce pomáhá obnovovat podkožní tkáň, což výrazně zlepšuje pleťa přináší omlazující účinek. Ozon se ve většině také používá injekčněproblémové oblasti.

Jedna z nejjednodušších a zároveň velmi účinných metod omlazení obličejeje použití speciálních masek proti stárnutí. Při kontaktu s pokožkouaktivní složky masky ji zvlhčují a vyživují. Masky jsou vyráběny jakoz přírodních produktů a chemickými prostředky.

Metoda omlazení obličeje s hirudoterapií. Pijavice pomáhají zlepšovat metabolismusprocesy, díky nimž je pokožka vyhlazena a pleť se zlepšuje. Takyk vyhlazení pokožky dochází v důsledku normalizace hladiny hormonů v těle, což přispívá k výraznému omlazení obličeje.

Koktejly s kyselinou hyaluronovou se úspěšně používají k omlazení obličeje a krku. Tato kyselina pomáhá udržovat vlhkost v pokožce. Obnovení ztracené vlhkosti, kyselina hyaluronová zlepšuje tón pleti, vyhlazuje vrásky a záhyby, které vvýrazně omlazuje obličej.

K omlazení obličeje existují také chirurgické metody:

 1. Hluboký peeling spočívá v odstranění odumřelých kožních buněk, po kterémočekává se regenerace kožních buněk. Peeling může eliminovatakné, jemné vrásky, drobné nedokonalosti pleti. Tato metoda je sama o sobě hezkátraumatické a nebezpečné.
 2. Chemický peeling je metoda omlazení obličeje odstraněním horních vrstevpokožku pomocí různých kyselin, které se na ni nanášejí v tenké vrstvěpostupy.
 3. Plastická chirurgie je operace k utažení a odstranění přebytečné kůže. Postupyplastická chirurgie se provádí v celkové anestezii.
 4. Aplikace biogelů. Biostimulanty se zavádějí do pokožky obličeje a krku, které aktivně působíbuňky, které tvoří kolagen a elastin.
 5. Zesílení zlatými nitěmi. Jedná se o poměrně moderní metodu omlazení obličeje, ve kterém je pokožka napnutá, zlepšuje se barva, zmizí vrásky.

OBLIČEJOVÉ ODMÍTÁNÍ DOMA

Pokud si chcete udržet svůj obličej co nejdéle mladistvý, budete musetodmítnout některé postupy. Například z bělení nebo odstraňování kůžepihy. Špatné návyky také nepomáhají uchovat mládí. Kouření, časté skoky na váze - to vše dělá pokožku suchší, dehydratovanou a ochablou. Opalování by mělo být také prováděno velmi opatrně.

Pro omlazení obličeje jsou nutné procedury zvedání. Doma takéjsou možné, hlavní je je pravidelně provádět, jinak nedojde k žádnému výsledku. Některý ztakové procedury utahování jsou masáž, obklady, mytí.

Omlazení obličeje doma při masáži aurou. Účelem masáže je zpomalit respdokonce zastavit stárnutí díky aktivaci regeneračních energií aury ajejich správné rozdělení. Posaďte se, uvolněte se a zavřete oči. Vraťte se do své mysli a představte si sebe, jako byste byli, když jste byli mladí. Představte si, že jste obklopeni zářivou energií mládí. Protřete si dlaněa začněte vertikální masáž aury obličeje. Ruce, dlaně k obličeji, vést svislezdola nahoru, podél obličeje ve vzdálenosti 1-3 cm, po průchodu čelem pohyb ohnětepaže dozadu a poté do stran. Současně řekněte: Jsem plný kolosálníchnevyčerpatelná energie mládí. Snažte se vyhnout jakémukoli fyzickému dotyku. Cvičení opakujte 10 až 20krát. Vertikální masáž obličeje aury lze provádět vdoma kdykoli pro vás výhodné. Vertikální vyhlazení auryobličej se již dlouho používá ke zpomalení stárnutí.

Tělesná gymnastika je přirozená metoda omlazení obličeje domapodmínky, nahrazující drahé kosmetické procedury a dokonce i kosmetickéoperace. Každý den provedením několika jednoduchých cvičení můžete vyhladit vrásky, učinit pokožku pevnou a pružnou a tvář mladistvou. Zde je několik jednoduchých cvičení: Vytáhněte rty vpřed pomocí trubice a nadechněte se, poté nafoukněte tváře a uzavřetevydechněte rty. Přitáhněte si tváře k uším - uvolněte se. Přitáhněte si tváře k očím -odpočinout si. Vytáhněte dolní čelist dopředu - vraťte se do normální polohy. Pohybujte dolní čelistí zleva doprava a naopak. Vytvořte mezi rty a zubybalón, otočte jej nejprve ve směru hodinových ručiček a pak proti směru hodinových ručiček. Každýcvičení musí být provedeno několikrát. Cviky můžete vymyslet sami. Nejdůležitější je dělat je každý den v dobré náladě.

Masáž je jedním z nejsilnějších domácích prostředků k omlazení obličeje. S jeho pomocí můžete výrazně zlepšit metabolické procesy v masírovaných tkáních ak dosažení lepšího krevního oběhu - toku čerstvé a okysličené krve. Existuje mnoho druhů masáží, osobně to dělám lehkým poklepáváním špičkami prstůobličej, ale dělám to nakloněný dopředu. V této poloze krev proudí do obličeje aúčinnost masáže se výrazně zvyšuje.

Omlazení obličeje doma s třením ledu. Zmrazit v plechovkách proledové odvar z bylin: například měsíček a petržel (2 lžíce surovin na 400 mlvařící voda). Začněte ráno třením obličeje kostkami ledu: nejprve měsíček, pak petržel.

Omlazení obličeje doma pomocí roztavené vody. Přidejte sůl do roztavené vodyjednoduché mletí rychlostí 5 gramů na litr a trochu octa. Potřete toroztok do pokožky obličeje lehkou masáží. Tavená voda je tělem dobře absorbována adokonale dodává buňkám vlhkost, která jim chybí. Po několika ošetřeních kůžena obličeji bude pružný, měkký, něžný, získá zářivou přirozenou barvu, vrásky budou znatelně vyhlazeny.

Kontrastní obklady vyrobené z bylinných odvarů jsou účinné pro omlazení obličeje (napříkladheřmánek, pelyněk). Po namočení ručníku do horkého vývaru jej vyždímejte a naneste(jemně) na obličej po dobu několika minut, poté naneste ručník namočený v chladuvývar (voda). A tak 3 - 4krát. Komprese používejte nejméně 3krát týdně.

Omlazení obličeje během spánku. Bezprostředně před spaním si představte sami sebeO 15 - 20 let mladší. Aby bylo snazší si to představit, podívejte se na svou fotku před spaním. ve správném věku. S tímto pohledem musíte usnout. Po tři měsíce konstantnílekce budete vypadat o 5 - 10 let mladší. Kromě toho vnitřní orgánytaké začínají fungovat jako v mladším věku, tj. neděje sepouze omlazení obličeje, ale také omlazení celého organismu.

„Informační“ omlazení obličeje můžete provádět i doma. Chcete-li to provést, měli byste si koupit nové zaoblené zrcadlo o průměru asi patnáctidvacet centimetrů. Na tomto zrcadle je nutné rovnoměrně nalít nějaké vyklíčenézrna. Nakloněním se nad ním se doporučuje sedět asi patnáct minut. Tento postup je velmi účinný, protože mladé klíčky směřují do obličejejejich energií, saturují pokožku touto energií, čímž je jemnější a mladistvější.

MASKY PRO OMÁČENÍ TVÁŘE

Neexistuje lepší ošetření obličeje než domácí masky. Hlavní věc je dělat je pravidelně, po celý život. Základní principyaplikace:

 1. Domácí masky pro omlazení obličeje, je nutné absolvovat kurzy 1–3krát zatýden po dobu dvou až tří měsíců (maska ​​by měla být příjemná a vhodná pro vaši pokožku).
 2. Před aplikací masky si musíte důkladně očistit obličej.
 3. Nikdy nepoužívejte masku na rty a pokožku kolem očí.
 4. Po nanesení domácí masky na obličej je nejlepší ležet na pohovcea relaxovat. Dokud masku neodstraníte, snažte se nemluvit, aby byla pokožka zapnutáobličej byl nehybný.
 5. Vlastní masky se zeleninou a ovocem nelze skladovat, žeby měl být použit okamžitě po přípravě.
 6. Po použití masky nepoužívejte kosmetiku po dobu 2 hodin -zejména prášek.
Omlazovací masky na obličej

Recepty masek pro omlazení obličeje doma:

 1. Medová maska ​​pro omlazení obličeje. Dokonale napíná pokožku obličeje aposkytuje ohromující omlazovací efekt. U mastné pokožky se aplikuje medová maskačistá forma. Pro smíšenou a normální pleť použijte masku skládající se zz medu, mouky a vaječného bílku (přísady se mísí 1: 1). Aplikujte jemněmasku na obličeji v malé vrstvě po dobu 15 minut. Poté opatrně odstraňtemaska. Med je kontraindikován pro suchou pokožku.
 2. Maska na omlazení obličeje. Smíchejte 1 lžíci mleté ​​kávy v mlýnku na kávuzelený čaj s 0, 5 lžíce kakaového prášku a za horka zalijemevodou (80 ° C), dokud nevznikne hustá, poněkud suchá kaše. Uveďte výsledekochlaďte hmotu na teplotu příjemnou pro pokožku obličeje a přidejte do masky med, pokudmaska ​​je příliš silná, zřeďte ji vodou nebo rostlinným olejem. Takymůžete přidat několik kapek svého oblíbeného éterického oleje do masky, citronušťáva a olejový roztok vitaminu E. Vše důkladně promíchejte až do relativního poměrujednotný stav a hotovou masku naneste na čistou, mírně vlhkou pokožku. Po 20 minutách masku opláchněte studenou vodou a naneste na obličej lehký zvlhčovačkrém.
 3. Masky na omlazení obličeje kávou a éterickými oleji jsou velmi účinné. Pronikánípřes pokožku podporuje kofein štěpení tuků a dodává pokožce mírné opálení, pouze káva by měla být přijata přirozeně, ne okamžitě. Přidejte do kávové sedlinyněkolik kapek oleje z čajovníku, naneste ho na tělo, vmasírujte a opláchněte.
 4. Melounová omlazující maska. Vykresluje omlazující, vitaminizujícía zvlhčující účinek. Dužina melounu je rozemletá se stejnými porcemi medu (lepšíkvět), olivový olej a pokud možno mandlové otruby. Maska je omyta20 minut po aplikaci.
 5. Bylinná maska ​​pro omlazení obličeje. Pro jeho přípravu vezmeme listy jitrocele, rybíz, jahody, lípa a řebříček ve stejném množství. Melieme všechno asměs. Vezmeme 4 lžíce směsi a nalijeme malé množství vroucí vodynež se dostane kaše. Když tato kaše z léčivých rostlin vychladne, aplikujte jina obličeji a krku. Masku po 15 minutách omyjeme studenou vodou.
 6. Vidličkou roztlačte polovinu banánu, poté přidejte jednu lžíci medu advě polévkové lžíce jogurtu. Dobře promíchejte a naneste na obličej. Odejítpo dobu 15 - 20 minut opláchněte teplou vodou.
 7. Jablečná maska ​​pro omlazení obličeje. Jedno malé jablko je třeba oloupatoloupejte, jádro a jemně nastrúhejte. Smíchejte s vaječným žloutkem, lžičku medu, lžičku jakéhokoli rostlinného oleje, lžičkujablečný ocet. Naneste směs na pokožku krku a obličeje po dobu 25 - 30 minut.
 8. Maska na omlazení obličeje. Žloutek z jednoho vejce rozmačkejte 1 lžícíteplý nerafinovaný slunečnicový nebo olivový olej, přidejte polovinulžičku citronové šťávy a stejné množství vody. Výslednou masku naneste na obličejve dvou vrstvách a udržujte do sucha. Odstraňte vatovým tamponem namočeným v teplé vodě.
 9. Maska na omlazení obličeje. Žloutek z jednoho vejce rozmačkejte 1 lžícímed a přidejte 1 lžíci olivového oleje. Aplikujte ve dvou až třech vrstváchobličej, po 15 - 20 minutách odstraňte masku vatovým tamponem namočeným v teplé vodě.
 10. Kefírové masky pro omlazení obličeje. Recept č. 1. Kefírové masky pro mastnou pleť. Porazte vaječný bílek, přidejte 1 čajlžíci medu a 3 čajové lžičky kefíru, můžete také smíchat s ovesnými otrubami. Naneste masku na dříve očištěnou pokožku (kromě oblastíkolem očí), nechte působit 15 - 20 minut. Recept č. 2. Kefírové masky pro suchou a normální pokožku. 2 lžíce kefírupromíchejte s 1 čajovou lžičkou rostlinného oleje, přidejte polovinu rozšlehaného vejcežloutek. Naneste tenkou vrstvu na obličej a krk, opláchněte po 20 minutách teplou vodou nebo mlékem.
 11. Omlazující maska ​​na obličej s jílem. Zřeďte modrou kambrijskou hlínupomerančový džus až do husté zakysané smetany a naneste tenkou vrstvu na obličej. Po 20minut, nejprve opláchněte teplou a poté studenou vodou. Kůže získává příjemnou barvuvrásky jsou vyhlazeny, akné a akné zmizí.
 12. Osvědčená maska ​​vyrobená z vaječného žloutku a 1 čajové lžičky lněného semínkaoleje. Po důkladném otření naneste výslednou homogenní hmotu na obličej a krk. Opláchněte po 15 minutách. Pro větší efekt si můžete obličej opláchnout heřmánkovým odvarem.
 13. Rajčatová omlazovací maska ​​na obličej. 1 rajče, 1 kuřecí žloutek, 1 lžíce škrobu musí být dobře mletá, dokud nevznikne homogenní hmota. Poté si jej naneste na obličej. Po 20 minutách omyjte teplou a poté studenou vodou.
 14. Maska na omlazení obličeje s medem a meruňkami. Považována za nejlepší maskuschopen vyčistit póry obličeje. Přidejte 1 čajovou lžičku na dužinu jedné meruňkyMiláček. Dobře promíchejte a naneste na obličej. Doba trvání procedury je 10 minut. Opláchněte nejprve studeným mlékem a poté vodou.
 15. Ovesné pleťové masky. Recept číslo 1. Nalijte lžíci ovesných vloček horkou vodou (2-3 lžíce). Ovesné vločky rozdrťte na hustou kaši. Po ochlazení kaše nanestena očištěný obličej (vyhněte se oblasti očí). Opláchněte po 15 - 20 minutáchteplá voda. Recept číslo 2. Ovesné masky pro suchou pokožku. Dvě lžíce mletých ovesných vločeksmíchejte vločky se třemi nebo čtyřmi lžícemi zakysané smetany nebo mléka. Povločky nabobtnají, přidejte několik kapek citronové šťávy a hmotu naneste na obličeja krk. Nechejte to působit 15 - 20 minut, poté masku opláchněte. Recept číslo 3. Tato maska ​​je vhodná pro všechny typy pleti. Vezměte 1 lžíciovesné vločky, čerstvě vymačkaný pomerančový džus, med. Smícháme všechno stejněproporce. Je lepší umýt masku odvarem z heřmánku. Tato maska ​​nebude fungovat, pokudkůže je náchylná k alergiím.
 16. Kuřecí protein vyšlehejte, dokud nebude pevný. Přidejte tam 2 čajové lžičky moukya 1 čajovou lžičku medu. Vše dobře promíchejte a naneste na čistou pokožku po dobu 20minut. Opláchněte takovou masku teplou vodou.
 17. Uvařte (nejlépe v páře) několik mladých brambor, důkladně je promíchejtev bramborové kaši a smíchejte s 0, 5 šálku zakysané smetany. Naneste na obličej rovnoměrně teplý. Nechejte působit 20 - 25 minut a opláchněte teplou vodou.
 18. Žitná mouka a žloutková maska ​​pro omlazení obličeje. Vezměte 1 lžícižitná mouka a potřená 1 žloutkem a 1 lžící mléka, maska ​​by mělazískáte stejnou hustotu jako zakysaná smetana. Všechno se dobře mísí a je aplikovánona obličeji po dobu 15 minut. Můžete umýt vodou a slabým čajovým nálevem.
 19. Kdoulová maska ​​pro omlazení obličeje. Kdoule je vynikající prostředek proti stárnutíprostředek. Pro přípravu masky nastrouháme zralékdoule a aplikujte na čistou pokožku. Po 15 - 20 minutách opláchněte teplou vodou a nanesteZvlhčující krém.
 20. Maska na omlazení obličeje. Lžička včelího vosku a dvě lžícelžíce krémového margarínu se za občasného míchání rozpustí v páře. Přidejte jídelnulžíci olivového oleje, čajovou lžičku olejového roztoku vitaminu A a lžícilžíce čerstvé zeleniny otočené v mlýnku na maso (ve stejných částech listy kopřivy, popel, chmel, petržel, rybíz, jasmín a lístky růží) a opatrněsměs. Směs se nanáší na pokožku každý druhý den po dobu 15 - 20 minut, po kterézbytky krému jsou nasáklé ubrouskem. Existuje celkem 10 procedur.

Domácí omlazovací masky jsou pro pokožku velmi prospěšné. Onynasyťte ji vitamíny, změkčete a vylepšete pleť. Kůže je svěžía vypadá lépe. V létě je vhodné vyrobit výživné masky na základězelenina a ovoce.