Nechirurgické techniky faceliftingu. Plast na obličej

postup utažení pokožky obličeje

Stáří a jeho negativní projevy jsou bohužel nevyhnutelné. Na obličeji zaznamenáváme první známky v podobě drobných vrásek, později se prohlubují, mění se barva pleti, objevují se otoky, ztrácí se zřetelný obrys.

Vzhledem k tomu, že fyziologický proces stárnutí pokožky byl dostatečně studován, jeho vlastnosti jsou brány v úvahu při vytváření nechirurgických metod faceliftu.

Ve věku 25-30 let začíná kůže blednout, ztráta elasticity vede k tomu, že postupně začíná ochabovat. K odložení tohoto okamžiku jsou nutné postupy zvedání. Doma jsou také možné, hlavní věcí je provádět je pravidelně, jinak nebude výsledek.

Je známá věc: čím dříve začnete o zdraví své pokožky pečovat, tím déle vás bude těšit svým mládím a krásou.

Známky a příčiny procesu stárnutí pokožky obličeje

Kůže se skládá z několika vrstev. Horní je přirozená bariéra, která neumožňuje pronikání bakterií a mikrobů do dermis, výrazně snižuje míru negativních účinků ultrafialových paprsků, nekvalitní vody a teplotních extrémů. Kromě toho epidermis neumožňuje odpařování vlhkosti z vrstev pokožky. Ve fibroblastech jsou syntetizovány důležité látky kolagen a elastin, které udržují pevnost a pružnost pokožky.

S věkem se v procesech dělení, regenerace buněk objevují selhání, což vede ke snížení tloušťky epidermis. V důsledku toho se snižuje spolehlivost ochrany pokožky, zrychluje se odpařování vlhkosti a dermis se stává suchou. Dochází ke zpomalení tvorby elastinu a kolagenu, kůže ztrácí pružnost.

masáž pro napnutí a omlazení pokožky

V důsledku toho vznikají mimické vrásky, které se následně mění v hluboké záhyby. Mění se odstín pleti a ztenčování bariérové vrstvy může způsobit vznik růžovky – pavoučkovitých žilek. Poruchy metabolismu tuků vedou ke změně linie oválu obličeje, objevuje se druhá brada.

Kliniky plastické chirurgie nabízejí mnoho způsobů, jak pomoci rozloučit se s těmito změnami, ale ne každý se může rozhodnout pro tak drastické změny.

V poslední době je stále oblíbenější nechirurgický lifting obličeje, který umožňuje získat zpět ztracenou krásu bez skalpelu.

Existují dva typy takových postupů:

  • ošetření problémových oblastí speciálním zařízením.
  • zavedení speciálních formulací pod kůži.

Facelift s injekcemi

Omlazení obličeje pomocí injekcí spočívá v zavedení speciálního terapeutického koktejlu do vrstvy dermis. Pokožka díky tomu dostává potřebné živiny a aktivuje procesy, které se během přirozeného stárnutí zastavily.

Mezoterapie se stala jednou z nejrozšířenějších metod v kosmetických salonech. Odborníci doporučují tuto proceduru ženám nad 40 let, u kterých se vyvinula ochablost pleti, statické a mimické vrásky. Po prozkoumání a prostudování stavu pokožky je vybrán koktejl, jehož základem je kyselina hyaluronová. Tato látka je nezbytná pro zvlhčení pokožky a zabránění odpařování vlhkosti. Kyselina hyaluronová se vyrábí v lidském těle, ale tento proces se s věkem zpomaluje.

Na rozdíl od konvenční masky, kdy do hluboké vrstvy dermis nevstupuje mnoho živin, jejich zavedení pod kůži poskytuje správný účinek. Ve vrstvách kůže se zrychluje pohyb průtoku krve a lymfy, stimuluje se proces regenerace buněk a produkce kolagenu. Výsledkem je vyhlazení vrásek, pokožka získá ještě krásnou barvu, stane se pružnější a pružnější.

Dalším účinným způsobem, jak omladit obličej, je použití speciálních nití. Kosmetologové říkají, že po takovém postupu vypadá žena o 10 let mladší než její věk. Nitě se táhnou pod kůží, v určitých vzdálenostech se na nich vytvářejí mikroskopické tuberkuly, jsou schopny seskupit, posouvat kožní tkáně a fixovat je v požadované poloze. V důsledku toho mizí hluboké nosoretní rýhy, korigují se koutky rtů, napíná se povislá kůže a mizí jizvy.

Botox je průkopníkem v omlazení obličeje bez plastů. Tento lék se používá v kosmetologii již více než 20 let. Princip metody spočívá v tom, že botox vstřikovaný do kůže dočasně ochromí mimické svaly, jejichž pohyb vede k tvorbě vrásek. Botox se časem přirozeně vstřebá a na pokožce, která si má čas „zapamatovat" správnou polohu, nevznikají vrásky.

V poslední době se odborníci stále častěji uchylují k nové metodě zvané plasmolifting. Před zákrokem je pacientovi odebrána krev, která se po zpracování ve speciální centrifuze rozdělí na více složek. Pod kůži se vkládá část, ve které se koncentrují všechny účinné látky. Vzhledem k tomu, že se používá vlastní biologický materiál, nedochází k odmítnutí, alergickým reakcím.

Po plasmoliftingu se ve vrstvách kůže aktivují přirozené procesy regenerace buněk, syntéza kolagenu, kyselina hyaluronová, což vede k omlazení dermis, pozitivním změnám ve struktuře.

Všechny tyto metody lze kombinovat s plastickou chirurgií, která v tomto případě může být méně traumatizující.

Omlazení pomocí speciálního vybavení

dívka si prohlíží obličej, než napne kůži

V současné době se provádí facelift bez operace pomocí speciálního vybavení.

Jedním z nejúčinnějších a neškodných způsobů omlazení je radiofrekvenční lifting. Speciální zařízení vytváří rádiovou vlnu o určité frekvenci, se kterou se zpracovávají problémové oblasti. Náraz pokrývá hluboké vrstvy kůže, kde se vyrábí kolagen.

Syntéza této důležité látky se urychluje. Po proceduře se účinek postupně zvyšuje, což vede k přirozenému omlazení pleti. Kontury obličeje se zjasňují, oční víčka se stahují, mimické vrásky, váčky pod očima mizí.

Fotoomlazení a ultrazvukový lifting mají podobnou účinnost.

Vysoké pozitivní míry lze dosáhnout plastickou operací obličeje bez operace pomocí laserového zařízení. Laserový paprsek proniká do hlubokých vrstev pokožky, což umožňuje kvalitní účinný peeling, urychluje přirozené procesy, které jsou nezbytné pro omlazení obličeje.

Účinek laseru nejen zvyšuje průtok krve a lymfy, stimuluje syntézu kolagenu, ale díky svým desinfekčním vlastnostem si poradí i s případnými zánětlivými kožními onemocněními.

Vzhledem k tomu, že nechirurgické metody faceliftingu jsou tak rozmanité, může odborník vybrat nejvhodnější metody omlazení pro každého pacienta, takže udržet krásu po mnoho let již není problém.