Všechny nejoblíbenější a nejúčinnější ošetření pro omlazení obličeje

Každá žena chápe, že její mládí není věčné. Abyste si udrželi pleť v dobrém stavu, musíte pravidelně navštěvovat kosmetičku. Pouze profesionální péče o obličej pomůže minimalizovat negativní vliv nezdravého životního stylu, životního prostředí, stresu, nedostatku spánku na stav pokožky. Pouze díky kosmetickým procedurám pro omlazení bude možné účinně zastavit proces stárnutí a blednutí pokožky.

Moderní kosmetologové nabízejí ženám obrovský výběr různých omlazovacích procedur. Pouze kvalifikovaný technik určí, co je pro vás nejlepší. K tomu posoudí věk, typ pleti a stav pleti. Správná péče vám pomůže vyhnout se setkání se skalpelem plastického chirurga. Vyberte si pouze osvědčené salony, takže se budete moci vyhnout jakýmkoli negativním důsledkům.

Mezoterapie

injekční omlazení pokožky obličeje

Mezoterapie je postup, při kterém odborník vstřikuje injekce nebo komplexy vitamínů pod kůži pomocí malé jehly. Takové léky jsou vybírány individuálně pro každého pacienta. Kosmetička snadno určí, jaký máte problém, a pak si vybere ten či onen lék. Mezoterapie pomůže účinně omladit pokožku, zbavit se zánětů a akné.

Mezi indikacemi pro tento postup jsou:

 • Vzhled vrásek;
 • Vyblednutí a uvolněná kůže;
 • porézní, suchá nebo mastná pleť;
 • Jizvy, stařecké skvrny, akné;
 • Pavoučí žíly, růžovka, dvojitá brada;
 • Změna pleti v důsledku kouření;
 • Váčky a kruhy pod očima.

Před provedením mezoterapie budete muset navštívit konzultaci s kosmetičkou. Na něm odborník určí stávající problémy, stupeň poškození a také zvolí nejoptimálnější způsob, jak je vyřešit. Musí také přesně pochopit, že nemáte žádné kontraindikace pro provádění takových manipulací. Budete muset svému lékaři říci o všech svých chronických onemocněních, lécích, alergických reakcích.

Samotná mezoterapie trvá dlouho. Po účinku anestetického krému se provádí antiseptické ošetření pokožky. Poté odborník vstříkne malé množství drogy pod kůži jemnými jehlami. Mějte na paměti, že samotný proces je poměrně bolestivý, pokud máte nízký práh bolesti, je lepší takový postup odmítnout. V průměru trvá injekce 1-1, 5 hodiny.

Fotoomlazení

fotorejuvenace pokožky obličeje

Fotoomlazení je inovativní postup pro omlazení pokožky obličeje. Podstatou tohoto efektu je působení infračerveného záření na pokožku. Díky prohřátí všech vrstev dermis se výrazně zvyšuje krevní oběh, zvyšuje se produkce kolagenu a elastinu. Také se pomocí fotoomlazení můžete zbavit stařeckých skvrn a žilek.

Po první aplikaci si všimnete, jak se vaše pleť vyrovnala, zvýšila se elasticita pokožky a snížila se suchost.

Obvykle se tento postup provádí, když:

 • Vzhled prvních změn souvisejících s věkem;
 • Nezdravá pleť;
 • Pihy nebo stařecké skvrny;
 • Problémová pleť;
 • Akné;
 • Pavoučí žíly;
 • Rozšířené póry;
 • Výrazové vrásky.

Procedura fotoomlazení obličeje bude mít maximální účinek, pouze pokud budete dodržovat všechna doporučení lékaře.

Po takovém dopadu nenastane období zotavení, ale výsledky budete moci vyhodnotit až po několika týdnech. Mezi kontraindikace takového postupu patří těhotenství a kojení, stejně jako přítomnost maligních nádorů.

Botox

Botox je lék na bázi inaktivovaného botulotoxinu. Vstřikuje se do různých svalových skupin, po kterých se uvolní a nemohou se namáhat. Díky tomu je možné se zbavit nebo zredukovat mimické vrásky. Tento postup je vhodný pro absolutně všechny ženy, je zcela bezpečný a nemá žádné kontraindikace. Účinek zavedení botoxu trvá 3-6 měsíců, ale při dlouhodobém podávání přetrvává ještě déle.

Obvykle se takové postupy zobrazují v následujících případech:

 • S výraznými vráskami mezi obočím a na čele;
 • Když se objeví vrána;
 • S tvorbou nasolabiálních záhybů.
fotografie žen před a po omlazení pleti obličeje

Procedura trvá pouze 10-15 minut, poté se člověk vrátí ke svému obvyklému způsobu života. Bezprostředně po zavedení neuvidíte žádný výsledek - účinek lze posoudit až po 10-14 týdnech. Po několika měsících, kdy se svaly začnou stahovat, je nutné aplikaci botoxu opakovat. Kosmetologové nazývají tento postup nejúčinnějším pro odstranění vrásek.

Botox hluboké výrazové linky úplně nevyhladí, ale dokáže je snadno zredukovat.

K zhojení kůže je podávání botoxu obvykle doplněno terapií libovolnými vitamínovými komplexy nebo injekcemi na bázi kyseliny hyaluronové. Zadržuje vlhkost v pokožce, vrásky se vyrovnávají a jsou méně viditelné.

Chemický peeling

chemický peeling pro omlazení pleti

Chemický peeling je nejběžnější nechirurgickou metodou omlazení obličeje. Jeho podstata spočívá v rozpouštění zrohovatělých vrstev kůže, které narušují normální metabolismus. Také takový postup aktivuje práci hlubokých vrstev dermis, urychluje produkci kolagenu a elastinu, takže kůže se stává pružnější a pružnější.

Pomocí chemického peelingu se vám podaří zlepšit pleť, zbavit se mimických vrásek a stáhnout póry.

Pro dosažení efektu chemického peelingu je nutné absolvovat celou řadu procedur, skládající se z 5-9 sezení. Odborníci ujišťují, že takový účinek na pokožku je zcela bezpečný, hned druhý den se vrátíte ke svému obvyklému způsobu života. Všimněte si, že takový postup je vhodný pro omlazení pouze tehdy, když se objeví primární známky stárnutí.

Chemický peeling se obvykle předepisuje v následujících případech:

 • S jemnými a mimickými vráskami;
 • Se stařeckými skvrnami a rozšířenými póry;
 • S vranýma nohama a nosoretní rýhou.

Samotná procedura trvá cca 1 hodinu.

Během sezení pocítíte nepříjemné pocity, které naznačují aktivní práci látek.

Na závěr procedury se na pokožku aplikuje malé množství hydratačních a zklidňujících přípravků. Musíte si vzít asi 1-2 týdny na období zotavení: v této době je důležité nosit sluneční brýle, aplikovat protizánětlivé léky na kůži a přestat používat kosmetiku.

Výsledky chemického peelingu budete moci vyhodnotit až po 2-3 týdnech. Tento postup má nepřímý účinek - pomáhá pouze aktivovat procesy obnovy pokožky. S pomocí takového čištění se tvář stává atraktivnější, jemnější a hladší. Pro dosažení nejlepšího účinku by se takové postupy měly opakovat alespoň 2x ročně. Existuje velké množství druhů chemických peelingů, kosmetolog vám pomůže vybrat tu nejlepší možnost.