Plazmové omlazení

Omlazení pleti je nejoblíbenější oblastí moderní estetické kosmetologie. Navíc se v dnešní době stále častěji upřednostňují progresivní neinvazivní (bez porušení celistvosti kůže) a dokonce i bezkontaktní způsoby expozice. A jednou z inovativních a účinných metod je plazmové omlazení (nechirurgický plast).

plazmová procedura omlazení pleti

Většina, ne-li všechny, typy obnovy pleti jsou založeny na principu řízeného poškození pleti, provokující proces regenerace, který v konečném důsledku vede ke snížení viditelných známek stárnutí. Plazmová metoda funguje stejně, ale s pár triky.

Za prvé, účinná látka, plazma, je vysokoenergetický ionizovaný plyn. Za druhé, použitý dusík je chemicky inertní a potlačuje hoření tkáně, vytlačuje kyslík potřebný pro oxidační proces. Výsledkem je, že vrstvy kůže jsou plazmou poškozovány (v důsledku zahřívání, štěpení a odpařování), ale nedochází k jejich vyhoření jako při působení ablativních laserů, nevznikají tedy otevřené rány. Tento přístup snižuje riziko vedlejších účinků, jako jsou jizvy, infekce a změna barvy.

Co očekávat od plazmového omlazení

Redukce stávajících změn souvisejících s věkem, prevence jejich progrese a časného výskytu. Procedura má výrazný liftingový efekt (díky „odpařování" kožní laloky), vyhlazuje reliéf pleti redukcí hloubky dynamických a statických vrásek, zjemňuje průběh přirozených vrásek, zlepšuje a vyrovnává tón pleti. Kromě toho se výsledek dostavuje nejen brzy po zahájení léčebné kúry, ale postupně se zvyšuje během několika měsíců. Největší efekt lze očekávat po cca 3 měsících.

Indikace pro použití

 1. Nechirurgická blefaroplastika.
 2. Léčba strií a odstraňování jizev.
 3. Léčba akné a po akné.
 4. Odstranění vrásek kolem očí (vráňka), kolem úst (vačka).
 5. Odstranění laxnosti kůže: na krku, břiše (poporodní břicho).
 6. Vyrovnání kontur obličeje.
 7. Odstranění fibroidů, névů, papilomů, stařeckých skvrn, xantelasmu, dyskeratózy.

Kontraindikace

 1. Diagnostikovaná onkologická onemocnění jakékoli lokalizace.
 2. Přítomnost prekancerózních kožních onemocnění v postižené oblasti nebo podezření na ně. Jiné benigní novotvary nejsou kontraindikací pro omlazení plazmy.
 3. Onemocnění ORL v akutním stadiu (sinusitida a jiné formy sinusitidy, rýma, rinosinusitida).
 4. Období těhotenství. Současně má postup poměrně vysoký bezpečnostní profil, protože nevede k systémovým (celkovým) změnám a výrazným metabolickým změnám. A v lékařských publikacích jsou zprávy o úspěšném použití plazmového omlazení u žen, které nosí dítě. Nemělo by se ale zapomínat, že fyziologické hormonální změny v těhotenství ovlivňují stav pokožky a mohou změnit účinnost zákroku.
 5. Období kojení.
 6. Nemoci krve, ale zároveň přítomnost mírné anémie z nedostatku železa s uspokojivým zdravím obvykle není důvodem k odmítnutí procedury proti stárnutí.
 7. Akutní období infekčních onemocnění, přítomnost zvýšené tělesné teploty.
 8. Onemocnění štítné žlázy doprovázené lokální nebo difúzní hypertrofií jejích tkání a / nebo hormonálními změnami.
 9. Porucha funkce ledvin a jater.
 10. Kardiovaskulární onemocnění ve stadiu dekompenzace.

Jak se postup provádí

Plazmové omlazení obličeje nevyžaduje speciální trénink, předchozí dodržování jakékoli diety ani změny v obvyklém způsobu života. Pár dní před sezením je ale vhodné nepoužívat agresivní peelingy a peelingy, navštěvovat solárium a lidé se sklonem k alergickým reakcím by neměli zkoušet nové produkty a kosmetiku.

Při použití přístroje nepotřebují lokální anestezii ani pacienti s nízkým prahem bolesti. Léčebné/omlazující sezení trvá 15-30 minut, jeho délka závisí na závažnosti problému a oblasti ošetřované oblasti.

Pacientka sedí v kosmetickém křesle nebo na pohovce a specialista provádějící zákrok bezkontaktně nasměruje pulzující proud nebo proud plazmy z hrotu přístroje na její pokožku. Zároveň je možné zvolit režim provozu nejvhodnější pro daného pacienta. Sezení obvykle začíná předúpravou pokožky, aby se připravila na následné silnější účinky a snížila se intenzita prožívaných vjemů. Po ukončení procedury není třeba ošetřovanou oblast aplikovat. Následující 3 dny je vhodné zdržet se peelingů, peelingů, návštěv pláže a solária.

Doporučený počet procedur je 1-2 procedury ročně.