Mléčné sérum pro omlazení pleti

mléčné sérum pro omlazení obličeje

Milovníci domácího tvarohu mají asi hodně syrovátky. Pokud výroba kysaných mléčných výrobků není vaší silnou stránkou, pak se dnes tento velmi módní zdravý produkt dá koupit hotový, nebo i rychle zmražený z dobrého kefíru. Pak zahajte násilnou kosmetickou fantazii a začněte omlazovat, přičemž výchozím bodem jsou následující recepty.

Samotné sérum je skutečnou kosmetickou zásobárnou všech druhů živin, které tonizují, vyživují a léčí všechny typy pleti. Kromě kyseliny mléčné je to celá hromada stopových prvků, vitamíny krásy A a C a slavná skupina vitamínů B. V séru je také cholin, který reguluje činnost mazových žláz, zodpovídá za naše mláďata a kvetoucí typ niacinu.

Nejčastěji syrovátka zůstane po výrobě domácího tvarohu. Pokud nejste příznivci takto komplexních kulinářských požitků, pak zkuste získat tento zázračný elixír z dobrého čerstvého kefíru. Chcete-li to provést, vložte balíček kefíru do mrazáku, do sekce rychlého zmrazení. Počkejte, až kefír zcela ztuhne, dejte jej na síto vyložené několika vrstvami gázy a nechte syrovátku odkapat.

Hotový výrobek nezapomeňte přivonět a jemně ochutnat. Sérum by mělo být osvěžující a příjemně kyselé. Neměla by rozdávat shnilé a štípat si jazyk.

Pokud je sérum úspěšné, pak vpřed k velkým kosmetickým úspěchům, vyzbrojeni představivostí a prostředky s UV filtry, protože nikdo nezrušil ochranu před sluncem a dokonce ani kyselou péčí.

mléčné sérum pro omlazení pleti

Sérum plus žloutek - a vrásky budou určitě dobré

  • 1 žloutek (pokud se vám žloutek nelíbí, nahraďte ho gelem z aloe vera bez alkoholu ve složení),
  • 2-3 lžičky čerstvé mléčné syrovátky
  • 1⁄2 lžičky šípkového oleje (přírodní slunečnicový, sójový, pupalkový olej)
  • 1⁄2 lžičky arganového oleje (nebo jakéhokoli jiného oleje včetně dobrého másla).

Důkladně utřeme žloutek a oleje a zašleháme trochu syrovátky.

Aplikujte na vlhkou pokožku (obličej, krk, dekolt, ruce. . . ) po dobu 20-30 minut. Odstraňte zbytky vatovými tampony namočenými v séru, počkejte dalších 5-10 minut a omyjte studenou vodou.

Omlazující kurz: po 2-3 dnech do měsíce. Ochrana proti UV záření je nezbytná.

Rolka s hráškovým mlékem

hrachová mouka a sérum pro omlazení

Hráškovou mouku řeďte syrovátkou, dokud se nestane kaší.

Hrachová mouka může být nahrazena nebo smíchána s cizrnou a / nebo ovesnými vločkami. Pokud vaše pleť potřebuje více čištění, přidejte trochu žitné mouky.

Naneste na vlhkou pokožku v několika krocích, každou vrstvu nechte mírně zaschnout.

Lehce navlhčete konečky prstů sérem a hrachovou kaši válejte podél masážních linií.

Udělejte to 1-2krát každých 10-14 dní, v závislosti na potřebách vaší pokožky, a opět nezapomeňte na UV ochranu.

Nouzové omlazení pro zvláštní příležitosti

vejce a sérum na omlazení

Smíchejte lžíci rozšlehaného bílku se lžičkou syrovátky a masku zahustěte na nepříliš hustou kaši směsí pšeničné a ovesné mouky.

Naneste v tenké vrstvě na pokožku (obličej, krk, paže, ramena, dekolt. . . ), nechte zaschnout, ale neztvrdněte krustou, a opláchněte studenou vodou.

Navlhčete pokožku lehkým gelem nebo jiným přípravkem. Nepoužívejte příliš mastné a těžké přípravky, abyste neztratili veškerý stahující účinek.

Maska je považována za velmi intenzivní a je vhodná jako jednorázové opatření, když potřebujete rychle omladit a napnout pleť. Doporučuje se to dělat ne více než jednou za 10-14 dní.