Omlazení pokožky a těla. Praktické tipy pro omlazení pokožky obličeje a celého těla

Každý si chce udržet své mládí co nejdéle. Proto kosmetičtí lékaři po celém světě pracují každý den a přicházejí s novými způsoby, jak omlazovat pokožku, odstraňovat vrásky, zbavovat se pih, skvrn a dalších známek stárnutí. Každý den se objevuje nová kosmetika a celé společnosti, jejichž cílem je pomoci člověku nejen vypadat lépe, ale také se cítit o několik let mladší.

Každý chce zůstat co nejdéle mladý. Proto kosmetičtí lékaři po celém světě pracují každý den a přicházejí s novými způsoby, jak omlazovat pokožku, odstraňovat vrásky, zbavovat se pih, skvrn a dalších známek stárnutí. Každý den přicházejí nové kosmetiky a celé společnosti, jejichž cílem je pomoci člověku nejen vypadat lépe, ale také se cítit o 5, 10 nebo dokonce o 20 let mladší. Problém však je, že některé z nich nejsou zaměřeny ani tak na omlazení člověka, jako na vydělávání peněz na důvěřivých klientech. Proto mohou bez váhání přidávat do svých krémů, krémů a jiných přípravků barviva a chemické přísady, které poškozují lidské zdraví.

Vynikající kosmetikou jsou ty, které se připravují samostatně doma z přírodních surovin. House of Knowledge vám proto nabízí několik receptů skvěle osvědčených anti-stárnoucích látek.

Maska pro zpevnění a omlazení pokožky

recepty na masky pro omlazení pleti

Složení masky:

  1. Ryazhenka - 0, 5 šálků.
  2. Hrubá stolní sůl - 2 lžíce. l.
  3. zelí - 100 g.

Aby byla pokožka pevná, smíchejte fermentované pečené mléko (0, 5 lžíce) a kuchyňskou sůl (2 lžíce). Neustále míchejte, dokud se sůl úplně nerozpustí. Potom musí být výsledná hmota vtřena do kůže kruhovými silnými pohyby. Není nutné udržovat masku na obličeji. K opláchnutí použijte nejprve teplou vodu, poté studenou vodu.

Když je maska ​​spláchnuta z obličeje, naneste na ni zelí (1 vrstvu). Udržujte ji na obličeji po dobu 10–20 minut, poté ji omyjte vodou (v pohodě).

Medová voda pro omlazení pleti (od vrásek)

Složení medové vody:

  1. Med - 1 polévková lžíce. l.
  2. Vařená teplá voda - 1 polévková lžíce.

Chcete-li omladit pokožku, zjemnit ji a snížit vrásky, zřeďte 1 polévkovou lžíci vody v 1 sklenici převařené teplé vody. l. Miláček. Každý večer si každou noc umyjte obličej touto vodou (7-10 min. Pomocí vatových tamponů nebo tamponů) a poté jej opláchněte čistou vodou (teplou). Čím dříve začnete provádět takové večerní procedury s medovou vodou, tím rychleji bude vaše pokožka omlazena (bude sametově hebká a něžná) a vrásky začnou mizet.

Světlejší pihy a skvrny

Odstranění stařeckých skvrn

jak omladit pokožku doma

Kosmetologové doporučují odstraňovat stařecké skvrny pomocí peroxidu vodíku. To vyžaduje 1 polévkovou lžíci. l. peroxid vodíku (5%), smíchejte s 2 lžičkami. škrob z brambor. Výslednou hmotu je nutné nanášet velmi opatrně a pouze na samotné místo. Poté nemůže slunce zhasnout.

Další způsob čištění pleti od stařeckých skvrn, který doporučují kosmetologové, je bezpečnější. K tomu musíte vypít odvar z kořene kalamusu. Připravuje se takto: 1 polévková lžíce. l. nasekané kořeny, musíte nalít 1 polévkovou lžíci. vařící voda. Vařte calamus po dobu 10 minut, poté napněte a vypijte 1 polévkovou lžíci. l. 3x denně.

Ať už zvolíte jakoukoli metodu, obě by vám měly pomoci omladit pokožku odstraněním stařeckých skvrn.

Odstranění (zesvětlení) pih

Skvělým způsobem, jak se zbavit (zesvětlit) pih, je použít mrkvovou masku. Je to mrkvová maska, která je schopna skrýt pihy při zachování opálení.

Na masku nastrouhejte jednu středně velkou mrkev.

Poté do něj přidejte silnou smetanu (1 polévkovou lžíci) a 15–20 minut. naneste na obličej (pihovatou pokožku).

Poté opláchněte vodou (teplou) a opláchněte pokožku neperlivou minerální vodou. Také každé ráno otírání obličeje černým čajem, nebo spíše čajovými lístky, získáte efekt vynikajícího, bezpečného a velmi krásného opálení.

Omlazovací produkty

Maska na obličej ze žitného chleba

omlazující pleťové masky

Kosmetologové považují masku na bázi žitného chleba za luxusní produkt, který omlazuje obličej. K jeho přípravě namočte žitný chléb do teplé vody. Pak po dobu 20-30 minut. polož si to na tvář. Po odstranění masky si opláchněte obličej teplou vodou a pokožku namažte krémem (zvlhčovačem).

Aloe Facial Mask

Injekcím se můžete vyhnout pravidelným používáním šťávy z aloe. Chcete-li vytvořit tuto masku, nakrájejte tvrdé a silné listy zdravé aloe a uchovávejte je v chladničce po dobu 2 až 7 dnů. Poté je otočte přes mlýnek na maso a otočte je pomocí tenkého plátna, vymačkejte z nich šťávu, kterou pak zřeďte vodou (50/50). Výslednou hmotou si každý den otřete obličej a poté jej opláchněte vodou. Pomocí šťávy z aloe můžete znatelně snížit stávající vrásky a pokud se v budoucnu bude tato maska ​​pravidelně aplikovat každé 3-4 dny, nové vrásky se neobjeví.

Zázračný lék na omlazení těla

Věděli jste, že je celkem možné omladit celé tělo po dobu 10 let! Ano, můžete mi věřit. Vše, co potřebujete, je oloupat a rozdrtit 10 citronů a 10 stroužků česneku na mlýnku na maso. Poté tam přidejte med (1 l) a všechny ingredience důkladně promíchejte. Výslednou hmotu vložte do sklenice, pevně uzavřete víko a pošlete na 7 dní na tmavé a studené místo. Pro omlazení si vezměte, důkladně žvýkání, tento lék na 1 lžičku. 2krát denně.

lidové léky na omlazení pokožky

Za krátkou dobu poté, co začnete užívat tento zázračný elixír, pocítíte v těle nával další energie a lehkosti. Zároveň se pokožka začne vyhlazovat a oči budou plné vitality. Při první přípravě tohoto léku se doporučuje připravit čtvrtinu nebo polovinu výše popsané normy. To vám umožní zkontrolovat, zda jste připraveni absolvovat celý kurz, protože tento nástroj má zvláštní vkus. Ačkoli každý ví, že krása vyžaduje oběť (v našem případě je to chuť).

Čaj na omlazení

Dalším prostředkem, který vám pomůže zůstat po dlouhou dobu mladou a krásnou (dokonce i v 80 letech), je tymiánový čaj. Stačí vypít každý den šálek tymiánového čaje s medem (1 lžičku).