Omlazení pokožky obličeje

Miliony žen, navzdory svému věku, chtějí vždy zazářit krásou. Vzhled pokožky je samozřejmě ovlivněn stavem pokožky obličeje a především její hedvábností a napjatostí. Samozřejmě, každá dáma může vyhladit všechny vrásky, napnout pokožku a dát jí úhledný vzhled, je důležité pouze provádět všechny procedury denně, jíst zdravé jídlo a vzdát se všech špatných návyků, pak bude obličej omlazený.

Omlazení pokožky doma

Před omlazením pokožky různými prostředky musíte nejprve změnit svůj jídelníček, abyste nasytili tělo a pokožku potřebnými vitamíny. Do svého jídla zavádějte dostatek čerstvé zeleniny, ovoce, ořechů a mnoho dalších zdravých potravin. K očištění těla bude dobré každé ráno vypít sklenici filtrované vody - to bude mít velký vliv na pokožku obličeje.

Kromě různých masek, omlazujících pleťových vod proces zahrnuje také obličejová cvičení a masáže. Existuje mnoho různých masážních, vibračních a hlazení.

Pokud je děláte každý den, pak dokonale tónují svaly obličeje, po kterém jsou vrásky vyhlazeny.

Efektivní způsoby a prostředky

Dnes existuje mnoho receptů na omlazení obličeje doma. Patří sem čisticí masky, pleťové vody, krémy atd.

Čisticí pěnový krém:

 1. Pro všechny typy pokožky. K výrobě domácí krémové pěny potřebujete: 2 polévkové lžíce. lžíce jogurtu bez koncentrátů a přísad, 1 polévková lžíce. lžíci medu a mandlového oleje a také 1 strouhané kiwi. Hotová krémová pěna by měla být mazána mírně navlhčeným obličejem masážními pohyby. Tato pěna dokonale čistí obličej od make -upu a hraje roli denního čističe.
 2. Pro suchou pokožku. Budete potřebovat: 1 šálek smetany s vysokým obsahem tuku smíchaný se žloutkem, 3 lžíce. lžíce citronové šťávy a 1 polévková lžíce. lžíci brandy. Tato krémová pěna pomáhá hydratovat suchou pokožku a jemně ji čistit.
 3. Pro mastnou pleť je nejvhodnější suchá krémová pěna ve formě prášku. Také není těžké jej uvařit. Nalijte 2 lžíce do misky. polévkové lžíce suché ovesné kaše a stejné množství zeleného čaje bez příchutí, vše to projděte mixérem, abyste získali prášek. Hotový prášek nalijte trochu na dlaň, nakapejte do něj pár kapek vody a jemnými masážními pohyby namažte svůj mokrý obličej, na závěr jej smyjte teplou vodou.

Omlazení obličeje by mělo být prováděno komplexním způsobem za použití všech prostředků: pěny, krémy, masky.

Krém na omlazení obličeje

Pro domácí omlazení potřebujete speciální krém skládající se z několika přísad.

Složení takového krému obsahuje včelí vosk a esenciální oleje vybrané pro konkrétní typ pokožky hrají roli aktivní složky:

 • pro normální kůži - citron, pomeranč;
 • pro suché - drcené listy pelargónie a růžového dřeva;
 • pro mastné - citron;
 • pro smíšenou pleť - máta a neroli.

Levanduli lze také přidat pro každý typ pokožky.

Chcete -li připravit takový krém na omlazení obličeje, musíte nejprve udělat růžový vývar následujícím způsobem: 1 polévková lžíce. nalijte lžíci čerstvých nebo suchých okvětních lístků růže sklenicí horké vody, zahřejte na mírném ohni a po varu vařte 5 minut. Poté zchladíme, přefiltrujeme. Hotový růžový vývar přidejte na 1 polévkovou lžíci. lžíci medu a vše zahřejte ve vodní lázni. Současně v kovové misce rozpustíme 2 lžíce včelího vosku. lžíce a promíchejte s 1 polévkovou lžící. lžíci bambuckého másla, aniž byste vypnuli teplo. Poté se do včelího vosku přidá 1 polévková lžíce. lžíce mandlového a kokosového oleje.

Na závěr do hmoty nalijte růžový vývar s medem a šlehejte metlou, vypněte teplo a ochlaďte. Hotovým krémem denně promazáváme obličej masážními pohyby, dokud se úplně nevstřebá.

Olej proti stárnutí

Na světě je mnoho kosmetických olejů, které na obličeji hrají různé role. První skupina olejů zvlhčuje suchou pokožku a chrání ji před odlupováním a popraskáním.

Druhý produkuje podkožní maz žlázami, což zlepšuje zdraví mastné pokožky. A za třetí, napněte pokožku, vyhlaďte malé vrásky.

Promluvme si o třetí skupině olejů podrobněji:

 1. Castor.Nejvhodnější pro suchou pokožku. Dokonale zvlhčuje, odstraňuje odlupování, vyhlazuje vrásky (při častém používání). Vzhledem k tomu, že tento olej je velmi výživný a užitečný, zejména pro suchou citlivou pokožku, je povoleno jej používat v oblasti kolem očí.
 2. Dlaň.Tento olej je považován za multifunkční, protože dokonale léčí nedostatek vitamínů v kůži, napíná drobné řezné rány a rány, zvlhčuje, zjemňuje, osvěžuje pokožku a vyhlazuje vrásky. V lékárnách se prodává v několika odrůdách - kamenných (palmová jádra) a bez jamek (červená palma). Všechny se neliší v užitečných vlastnostech.
 3. Kokosový ořech.Dobře vyživuje, omlazuje, tonizuje, zvlhčuje. Vhodnější pro suchou a citlivou pokožku. Tento olej je velmi dobré aplikovat na obličej před odchodem na pláž nebo v zimě, kdy obličej může trpět nízkými teplotami.
 4. Mandle.Vyživuje, zvlhčuje, odstraňuje jemné vrásky, dokonale pomáhá v oblasti kolem očí. Odborníci doporučují tento olej nejvíce lidem s velmi suchou pokožkou, která ztratila svou krásu a hladkost.
 5. Avokádo.Vhodný pro všechny typy pokožky. Dokonale omlazuje, zvlhčuje, dělá obličej hladký, hedvábný. Má schopnost opravit poškozené oblasti pokožky.

Frakční omlazení pokožky

Po nějaké době téměř všechny buňky odumřou nebo ztratí svoji aktivitu. Aby byly znovu funkční, někdy se používá frakční laserové omlazení.

Kosmetička vám poradí, který anti-aging je lepší zvolit. Ale i tak bude dobré využít všechny možnosti omlazení najednou, protože buňky se musí obnovovat jak na povrchu kůže, tak v její samotné hloubce.

Když je laserový paprsek namířen na kůži, jeho buňky začínají:

 • zahřát a probudit;
 • nepracující buňky začnou zcela odumírat a odpadávat;
 • probuzené buňky se rozdělí a obnoví prázdnou mikrozónu;
 • syntéza elastinu a kolagenu se obnovuje.
před a po omlazení pokožky obličeje doma

Účinek této technologie je různý, podle toho, jak hluboko paprsek projde. A proto je frakční omlazení rozděleno na:

 1. Ablativ. Při tomto procesu jsou odumřelé mikročástice odstraněny laserem na povrchu kůže a narušené oblasti se časem stáhnou. Po takovém omlazení je pokožka hladká, jako po zvednutí, od prvního dne použití.
 2. Neablativní. S touto interakcí dochází k tvorbě nových mikrozón, elastinu a kolagenu stejným způsobem, ale pouze laser vstupuje do hloubky pokožky. Poté je účinek mladistvé pokožky pociťován po dlouhou dobu.

Frakční omlazení se provádí, pokud:

 • silné strie, jizvy nebo takzvané pavoučí žíly;
 • rozšířené póry;
 • akné;
 • pigmentace;
 • kůže je ochablá, ochablá a ztratila svoji krásu;
 • kolem očí se objevily vrásky a vrány.

Takové omlazení by se však nemělo provádět, pokud:

 • kůže obličeje je zanícená;
 • infekce na kůži;
 • alergické reakce;
 • maligní nádory v oblasti, kde bude procházet laserový paprsek;
 • epilepsie.

Z výše uvedeného je vidět, že existuje více indikací než kontraindikací, proto se téměř všichni lidé mohou uchýlit k takovému postupu, ale aby se v budoucnu nepoškodilo jejich zdraví, doporučuje se podstoupit úplné vyšetření před tím v nemocnici.

Zařízení a přístroje

Původní zařízení pro domácí omlazení pokožky je považováno za darsonval. Toto zařízení obnovuje zastaralé buňky pomocí impulzního proudu. Kromě vyhlazení vrásek odstraní přebytečné tukové usazeniny, akné, po akné, ale i jizvy a jizvy.

Doba omlazení s takovým zařízením je 10 sezení po 15 minutách. Bude velmi dobré, když uděláte 4 sezení ročně.

Před zahájením relace darsonvalizace musíte provést následující:

 1. Odstraňte všechny ozdoby.
 2. Namažte pokožku pleťovou vodou bez alkoholu, jinak může dojít ke zranění kůže.
 3. Ošetřete elektrodu alkoholem a vložte ji do zařízení.
 4. Mastnou pleť, kromě pleťové vody, je třeba posypat práškem.
 5. Aby nedošlo k vyletí jiskry, podepřete prstem elektrodu na základně a ujistěte se, že se ve vašem okolí nenacházejí žádné další osoby ani kovové předměty.

Zařízení by mělo ošetřit všechny oblasti obličeje. V místech s jizvami a jizvami držte zařízení delší dobu. Pohybujte zařízením podél masážních linií. Mezi sezeními musí být 1 denní odpočinek.