Nechirurgické metody omlazení obličeje a těla

Čas nešetří ženskou krásu. Pokud by se ale dříve mohlo spravedlivé pohlaví smířit jen sženská tvář po omlazenínevyhnutelné, dnes existuje mnoho technik, které vám umožní vrátit mládí, aniž byste se uchýlili k plastické chirurgii. Pojďme si promluvit o některých z nejpopulárnějších z těchto metod.

Slupky

Peelingem se rozumí exfoliace horní vrstvy pokožky, která vede k odstranění jemných vrásek, nepravidelností a dalších kosmetických vad. V závislosti na intenzitě a účinnosti nárazu je peeling rozdělen do několika odrůd:

 • světelné působení ovocných kyselin;
 • expozice střední intenzity kyselinou trichloroctovou;
 • hluboký chemický peeling s použitím fenolu.

Fotorejuvenace

Tento postup je založen na použití vysoce intenzivních světelných zdrojů, které stimulují tvorbu kolagenových vláken. Fotorejuvenace se doporučuje pro následující indikace:

 • vaskulární sítě;
 • kožní změny související s věkem;
 • rozšířené póry;
 • stařecké skvrny na obličeji a těle.

Fotorejuvenace vám umožní dosáhnout požadovaného výsledku bez narušení povrchu pokožky, což činí tuto metodu naprosto netraumatickou.

Mezoterapie

Při použití této metody se do vnitřních vrstev pokožky zavádějí mikroinjekce speciální přípravky (fibroblasty, kyselina hyaluronová, bioaktivní látky), které podporují tvorbu kolagenu a omlazení pokožky. Pro zvýšení účinku lze aplikovat několik léků najednou. Mezoterapie pomáhá účinně bojovat proti vráskám a nedokonalostem pleti, pomáhá eliminovat dvojitou bradu a obnovit kontury obličeje.

Omlazení ozonem

Tato technika spočívá v zavedení ozonových injekcí do nejproblematičtějších oblastí obličeje a těla: například do nasolabiálních záhybů nebo do horních a dolních víček. Ošetření pomáhá vyhladit vrásky a stimuluje obnovu pokožky.

Laserová korekce

Tento postup je laserový resurfacing kůže. Laser bezbolestně vyhlazuje horní problematické vrstvy pokožky a v hlubších vrstvách vede k redukci kolagenových vláken a ve výsledku k efektu faceliftu.

Laserová korekce pomáhá zbavit se následujících problémů:

 • jemné vrásky;
 • jizevnaté změny na kůži po akné;
 • pihy a pigmentace související s věkem;
 • tmavé kruhy pod očima.

Botoxové injekce

Podstatou postupu je omlazení pokožky pomocí injekcí přípravků botulotoxinu (Botox), které blokují přenos neuromuskulárních impulsů. Výsledkem tohoto postupu je, že obličejové svaly přestávají přijímat signály, které vyvolávají kontrakce, což vede k vyhlazení pokožky nad nimi.

Takové injekce jsou nejúčinnější, pokud se používají k odstranění glabelárních a nasolabiálních záhybů a mimických vrásek kolem očí. Účinek postupu trvá asi rok, po kterém by měla být injekce opakována. Ceny za botox a nedostatek závislosti na léku vám však umožňují provádět tento postup tak často, jak je požadováno.

Lymfodrenáž

Vrásky nejsou jediným problémem, který přichází s věkem. V průběhu let se u většiny žen vyvinula celulitida, což je také vážná kosmetická vada. Metody léčby celulitidy jsou rozmanité, ale v první a druhé fázi vývoje "pomerančové kůry" se nejčastěji používá lymfodrenáž - fyzioterapeutický postup, který vám umožní zbavit se přebytečné tekutiny v tkáních. Lymfodrenáž je také účinná v boji proti kosmetickým nedokonalostem, jako jsou vaky pod očima, otoky obličeje a cévní síťka na nohou.