Frakční laserové omlazení: indikace, kontraindikace, opatření a vlastnosti

podstata postupu pro frakční omlazení pokožky obličeje

První známky stárnutí pokožky se projeví po dosažení 25 let. Je smutné, že tato hranice obvykle není nejčasnějším datem, ale posledním zjištěním problémů s věkem. Drsný laserový resurfacing pro omlazení je nyní procedurou ze včerejška, a to z dobrého důvodu, protože ženy mají příležitost obejít se bez dlouhé „resuscitace“ pokožky, která je během procedury velmi zarudlá a v podstatě traumatizovaná.

Nejnovější, minimálně invazivní a bezpečná technologie - frakční laserové omlazení pleti, obnova a zrychlení rytmu buněk (růst a metabolismus, stejně jako odstraňování škodlivých látek).

Jak to funguje? Při vystavení zaostřenému laserovému paprsku dochází k mikropoškození kožní tkáně se „sloupcem“ nebo „kuželem“ kolmým na povrch kůže. Buňky obklopující mikrodamáž přecházejí do stavu tepelného šoku, díky kterému začínají aktivně dělit, aby obnovily oblast kůže v místě mikrodamáže. Ve výsledku to vede k napnutí poškozené oblasti, což vede k vyhlazení pokožky, prakticky k vymazání vrásek a znatelnému liftingovému efektu.

Indikace pro frakční laserové omlazení, výhody tohoto postupu

Laserové omlazovací procedury jsou život zachraňující léčbou řady problémů:

  • matná pleť;
  • fuzzy kontury obličeje, rozmazaný ovál, uvolněná kůže;
  • jemné a hluboké vrásky;
  • rozšířené póry;
  • jizvy a jizvy, včetně jizev po akné;
  • stařecké skvrny a viditelné kapiláry;
  • strie.
jak se provádí frakční omlazení pokožky obličeje

Moderní laserová kosmetologie se vyznačuje bezbolestností a pohodlím během procedury. Neexistují žádné traumatické účinky, neexistují prakticky žádná rizika (všimněte si skromného seznamu kontraindikací na konci článku). Největší výhodou je rychlé zotavení. V zásadě hlavní rehabilitační období trvá 1-2 dny. Tento čas je určen průměrem mikrodamáže kůže laserem; čím menší je, tím rychleji rehabilitace projde (například částečné omlazení laserem CO2RE si vysloužilo mnoho nadšených recenzí). Nebudete mít žádné jizvy ani nepřirozený lesk pokožky, po prvním zákroku uvidíte okamžitě výsledek a nebude maskovaný ani otokem, ani výrazným zarudnutím pokožky.

Funkce moderních laserových omlazení obličeje

Nejprve očistí pokožku v oblastech plánovaného vystavení laseru od znečištění a kosmetiky. Dále se používá anestetický krém (všimněte si, že neexistují příliš pečující kliniky, které by tento lék ignorovaly), který téměř úplně eliminuje nepříjemné pocity během samotného postupu a přesahuje přímo do práce s laserem. Jediné, co pocítíte, je teplo a možná jemné brnění.

Při výběru lékaře se zaměřte především na míru přiměřenosti, odpovědnosti a účasti. Specialista musí jasně pochopit, co chcete, a poskytnout vám podrobnou představu o tom, jak je to dosažitelné a co je k tomu zapotřebí. Společně vyberete optimální schéma postupů, vyberte optimální režim a hloubku expozice. Nezapomeňte poslouchat všechny rady týkající se péče o sebe během rehabilitace, zjistěte, jaké další postupy (výplně, injekce, masáže nebo masky) lze provést pro nejlepší účinek a pro které není čas.

výsledek částečného omlazení pokožky obličeje

Délka procedury a počet požadovaných procedur v jednom kurzu závisí na úkolu / problému, se kterým se hlásíte do centra estetické medicíny nebo na kliniku. Ošetření pokožky obličeje a dekoltu trvá v průměru asi hodinu; procedura může být jednorázová nebo může vyžadovat 1–2 opakování s intervalem 2–6 měsíců.

V prvních dnech je možné mírné zarudnutí, během prvního týdne se odumřelé kožní buňky odlupují. Jedním z důležitých doporučení odborníků během tohoto období je používání krémů s vysokým ochranným faktorem proti škodlivému ultrafialovému záření. Podle různých odhadů může účinek frakčního laserového omlazení trvat až 2 roky.

Kontraindikace pro laserové omlazovací procedury: těhotenství a kojení, exacerbace neurodermatitidy a psoriázy, záněty v laserové oblasti, akutní infekční onemocnění, novotvary v oblasti léčby, porucha srážení krve a systémová onemocnění pojivové tkáně, onkologická onemocnění, epilepsie. Frakční omlazení laserem stojí za malé počkání, pokud se svěží opálíte / aktivně jste v posledním měsíci navštívili solárium, protože to výrazně zvýšilo citlivost vaší pokožky.