Frakční laserové omlazení pokožky obličeje

výhody a nevýhody frakčního omlazení pokožky obličeje pomocí laseru

Proces stárnutí je přirozeným biologickým zákonem každého lidského organismu. Na různých částech těla se nevyhnutelně objevují známky vyblednutí pokožky v podobě vrásek, sníženého tónu a stařeckých skvrn. Obličej je kvůli neustálému vlivu ultrafialového záření, práce obličejových a žvýkacích svalů obzvláště náchylný k vadnutí. Ze zřejmých důvodů si ženy všech věkových skupin chtějí zachovat svěží a mladistvý obličej. V takové situaci přijdou na pomoc nejen krémy a masky, ale také omlazení pleti pomocí částečné expozice.

Podstata a výhody metody

Tato technologie představuje vystavení vysokofrekvenční energie pokožce. Paprsky určité vlnové délky produkují tepelné reakce, respektive odpařují buňky v předem stanovené hloubce. Zmizení některých buněk vyvolává syntézu kolagenových a elastinových vláken. S věkem dochází k výraznému snížení syntézy kolagenu a elastinu v tloušťce kůže. Právě tato vlákna dodávají pokožce pružnost a mladost, ve skutečnosti jsou stavebním materiálem epidermis a dermis. Působením laseru se tedy obličej omlazuje.

Laserové omlazení je moderní technika, která se osvědčila na trhu kosmetických služeb. Podívejme se na některé z výhod:

  • Frakční léčba je naprosto bezbolestná procedura. Dokonce i minimální nepohodlí podle recenzí chybí.
  • Tato technologie má za následek minimální poškození kůže, díky kterému stopy po terapii zmizí během 4–5 dnů.
  • Tato technologie vám umožňuje pracovat na velké ploše najednou. Tento přístup maximálně aktivuje regenerační procesy, což vede k aktivnímu vyhlazení vrásek.

Nežádoucí účinky a nežádoucí účinky po popsaném zákroku jsou extrémně vzácné. Nejtypičtější jsou hyperémie a olupování v ošetřované oblasti, mírné svědění, které se uvolňuje. Někdy dochází k aktivaci herpetické infekce. U častých exacerbací oparu je před provedením částečného omlazení nutná konzultace s dermatologem a specialistou na infekční onemocnění.

Jaký je průběh léčby

Jedno terapeutické sezení trvá 25 až 40 minut. Reparativní terapii lze aplikovat na obličej, krk a dekolt. V kanceláři pacient leží a může relaxovat.

K dosažení maximálního efektu jsou zapotřebí 3-4 procedury. Optimální interval mezi relacemi je 2 až 4 týdny. Během této doby epidermis a dermis plně obnovují svůj regenerační potenciál. Standardní kurz se skládá ze 4 procedur. Nejvýraznější vizuální efekt je patrný 3 měsíce po ukončení kurzu. V případě potřeby lze relace opakovat po 1 roce.

Nakonec je vysoká pravděpodobnost svědění nebo mírných pocitů pálení, které se po 1-2 hodinách samy zastaví. Hyperémie a nevyjádřený otok přetrvávají 2-3 dny. Během raného období zotavení doporučují dermatologové používat dextpanthenol hojivé masti a spreje.

Hygienická péče je povolena v den zásahu, během týdne by měla být omezena pouze návštěva sauny nebo bazénu. Nezanedbávejte opalovací krémy - pokožka po ošetření je obzvláště citlivá na ultrafialové světlo.

Frakční expozice je účinná metoda, jejíž účinek na známky stárnutí prokázal vědecký výzkum. Díky bezpečnosti, bezbolestnosti a pohodlí je zákrok jedním z nejoblíbenějších v kosmetologické praxi.